WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Pani Sylwia i jej syn Hubert o ukochanym psiaku: Przywieźliśmy Teo z wakacji na Krecie

Pani Sylwia i jej syn Hubert o ukochanym psiaku: Przywieźliśmy Teo z wakacji na Krecie

01.08.2016, godz. 05:00
PRZYWIEŹLI TEO Z KRETY.
foto: Super Express

To była miłość od pierwszego wejrzenia! Sylwia Cybulska i jej syn Hubert spędzali na Krecie wakacje. Natknęli się tam na porzuconego szczeniaczka. - Nie było innej opcji. Musieliśmy go stamtąd zabrać! - mówi kobieta.

Ale zabranie pieska z greckiej wyspy wcale nie było takie proste. - Trzeba było załatwić mnóstwo formalności. No i zająć się psem, który miał m.in. kilkadziesiąt kleszczy - mówi pani Sylwia. - To trochę trwało. My wróciliśmy do Polski jeszcze sami, ale niebawem dotarł i nasz nowy członek rodziny - dodaje mieszkanka Szklarskiej Poręby (woj. dolnośląskie).

Teo, bo takie imię otrzymał przyjacielski zwierzak, świetnie się czuje w Polsce. Co prawda nie ma tu takich upałów, jak w jego rodzinnych stronach, ale piesek nie narzeka: zawsze ma pełną miskę i oddaną mu rodzinę. Na Krecie różnie mógłby skończyć. Na tej wyspie, ale i w innych częściach Grecji, bezdomnych psów jest mnóstwo. To jeden ze smutnych efektów kryzysu gospodarczego. Wielu dotkniętych nim Greków po prostu wyrzuca zwierzęta.

Na szczęście Teo spotkał Polaków o wielkim sercu. Mimo formalności, biurokracji i niechęci samych Greków (według nich czarny pies przynosi pecha) wszystko udało się doprowadzić do pomyślnego końca.

Czytaj: Amerykanie po incydencie na Bałtyku: mogliśmy zestrzelić ten samolot

Źródło: Aleksandra Jaros
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: