WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska DRAMAT! Chciał popełnić samobójstwo, bo pracodawca go bił i zastraszał [WIDEO]

DRAMAT! Chciał popełnić samobójstwo, bo pracodawca go bił i zastraszał [WIDEO]

21.09.2016, godz. 15:29
Gospodarz zrobił ze mnie niewolnika
foto:

Dostawał czym popadnie - pogrzebaczem, łańcuchem, metalowym prętem. Miał się bać, słuchać pana i pracować. Bez wytchnienia. Ponad siły. - Zrobili ze mnie niewolnika - mówi Waldemar Karasiewicz (45 l.), bezdomny, nieporadny życiowo mężczyzna, którego zatrudnił w swoim gospodarstwie chytry rolnik spod Łabiszyna (woj. kujawsko-pomorskie). Zatrudnił, zastraszył i doprowadził do samobójstwa.

Jest chudy. Przeraźliwie chudy. Jakby nie jadł od miesiąca. Jego ciało pokrywają sińce, strupy i krwawe blizny. - To ślad po siekierze, ten po młotku, a tu przypalali mnie papierosem - mówi pan Waldemar. Siedzi na szpitalnym łóżku i ciężko wzdycha, odratowany przez lekarzy po samobójczej próbie. Nie wytrzymał psychicznych i fizycznych tortur, jakich nie szczędzili mu Wojciech H. (62 l.) i jego 59-letnia żona.

Poznał ich przed rokiem w Bydgoszczy, gdzie sprzedawali warzywa z własnego gospodarstwa. Był wtedy na życiowym zakręcie, bez domu, bez środków do życia, więc chętnie przyjął ofertę pracy. - Robiłem przy warzywach i przy zwierzętach. Od świtu do nocy. Żadnych pieniędzy, tylko jedzenie. I bicie. Za najdrobniejszą niedokładność - opowiada. Dlaczego to znosił? - Bałem się, że sam sobie nie poradzę, nie miałem dokąd pójść. A potem to już mnie całkiem stłamsili - tłumaczy.

Mieszkał w piwnicy bez prądu i bieżącej wody. Gorzej niż zwierzęta, którymi się zajmował. Aż w końcu nie wytrzymał, wziął nóż i podciął sobie gardło. I tak świat dowiedział się o jego dramacie.

- Sąd aresztował Wojciecha H. na trzy miesiące. On i jego żona usłyszeli zarzuty nieludzkiego traktowania. Grożą im trzy lata więzienia - mówi komisarz Krzysztof Jaźwiński z Komendy Powiatowej w Żninie.

Zobacz: SZOK! 12-latka urodziła dziecko w Kielcach. Ojciec ma... 29 lat

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: