WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Perseidy w sierpniu. Noc spadających gwiazd 2016

Perseidy w sierpniu. Noc spadających gwiazd 2016

10.08.2016, godz. 08:55
Perseidy
Perseidy foto: shutterstock

Perseidy zaczęły swoją aktywność już pod koniec lipca. Najpiękniejsze jednak przed nami. W nocy z 11 na 12 sierpnia 2016 czeka nas noc spadających gwiazd. Na niebie zaobserwujemy wówczas setki spadających gwiazd. Warunek jest jeden. Niebo nie może być zachmurzone. Sprawdź dokładnie, kiedy najlepiej będzie obserować perseidy.

Każdego roku w Warszawie organizowane są spotkania dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć perseidy. Największa kumulacja perseidów, czyli tak zwane maksimum będzie miało miejsce w nocy z 11 na 12 sierpnia 2016 roku. Spadnie wtedy ich nawet około stu na godzinę. Niebo będzie pięknie rozświetlone. To będzie prawdziwy deszcz spadających meteorów. Warto wtedy wyjść z mieszkanie i zobaczyć to niesamowite zjawisko. Warunek jest jeden - niebo nie może być zachmurzone, bo wtedy nic nie zobaczymy. Pierwsze meteory rozbłysną na niebie około 20.00 i spadać będą przez całą noc nawet do 5.00 rano.

Warto wspomnieć, że dwa lata temu w obserwacji nieba utrudniała pełnia Księżyca.

Zobacz też: Największe zjawiska astronomiczne, które można zobaczyć w 2015 roku

Poniżej wideo z 2014 roku. Jak wyglądała noc perseidów? Rzesze mieszkańców i turystów zgromadziły się na placach i w parkach polskich miast, by podziwiać "noc spadających gwiazd". I choć pogoda takim obserwacjom nie sprzyjała, to jednak wielu udało się dostrzec przecinające niebo perseidy. W Warszawie podziwiano ten niezwykły spektakl m.in. pod Centrum Nauki Kopernik.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: