WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Piesek czeka na pana, który nie żyje [ZDJĘCIA]

Piesek czeka na pana, który nie żyje [ZDJĘCIA]

19.06.2017, godz. 02:00
Czeka na pana, który nie żyje
foto:

Pimpuś to uroczy, mądry i kochany kundelek. Wystarczyło, by Janusz Cz. (†53 l.) ze wsi Sielec pod Chełmem zagwizdał cicho, a psiak znajdował się u jego nogi. Pimpek odprowadzał swego pana na przystanek i przychodził po niego, gdy wracał z pracy. Niestety, ogień zabrał psu jego pana, a Pimpkowi trudno się z tym pogodzić.

Tych dwóch we wsi i okolicy znali wszyscy. Byli nierozłączni. Gdziekolwiek nie pojawił się pan Janusz, gdzieś niedaleko był jego pies.

- Kiedy Janusz jechał rano do pracy do Chełma, pies odprowadzał go na przystanek. Potem wracał, pilnował obejścia, żeby po południu wyjść na spotkanie swego pana. Kładł się w krzakach niedaleko przystanku i czekał - opowiada mieszkająca naprzeciwko Danuta Szostak (83 l.).

Pan Janusz odwzajemniał psią przyjaźń. Nigdy nie podniósł na niego głosu.

- Bywało, że miał w domu jedynie pętko kiełbasy i wiadomo było, że połowa należy do psa - dodaje Bogusław Janicki. Niestety, w nocy 31 maja doszło do tragedii.

- Około godziny 23 zauważono pożar budynku mieszkalnego, na miejscu pojawili się strażacy. Mieszkający tam mężczyzna zdołał opuścić budynek, który mimo akcji ratowniczej spłonął doszczętnie - informują strażacy. Pan Janusz, widząc ogień, najpierw zajął się psem, żeby uratować go z płomieni.

Ciężko poparzony mężczyzna trafił na pokład śmigłowca LPR, którym przetransportowano go do Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej. Umarł po kilku dniach.

Pimpek o tym nie wiedział. Przez pierwsze trzy dni po pożarze wciąż szukał pana. Wychodził na przystanek i czekał godzinami. Potem wracał do swego obejścia z podkulonym ogonem. Dziś nadal czeka na nieżyjącego już mężczyznę, ale jego pieskie życie może się odmienić. Kundelek znalazł już nowy dom, w którym ma szansę pogodzić się ze stratą.

ZOBACZ: Makabryczne odkrycie w Kaliszu. Zmumifikowane zwłoki w szczelinie bloku mieszkalnego

Źródło: X-NEWS
tagi: pies Sielec
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: