WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Pobił dziecko, dalej jest proboszczem

Pobił dziecko, dalej jest proboszczem

21.11.2016, godz. 02:00
Pobił dziecko. Dalej jest proboszczem.
ksiądz Józef M. foto: Super Express

Ksiądz Józef M. z Obrzycka pod Szamotułami (woj. wielkopolskie), który podczas mszy spoliczkował 10-letniego Kubusia, w najlepsze rządzi parafią. Jedyna kara, jaką poniesie, to 5 tysięcy złotych grzywny, bo na tyle skazał go sąd. Przełożeni ani myślą usunąć go z probostwa, o co wnioskowali oburzeni parafianie.

- Sprawiedliwość zwyciężyła - cieszy się Roman T., ojciec Kuby, który nazajutrz po skandalicznym zachowaniu duchownego zawiadomił śledczych. Cieszy się, że sąd odwoławczy podtrzymał wyrok sądu pierwszej instancji i pleban poniesie karę za swój czyn. - Niestety, zapewne grzywnę zapłaci z pieniędzy parafian, bo władzom kościelnym nawet nie przyszło do głowy, żeby go stąd zabrać. Takie to już ich miłosierdzie. W każdym razie moja noga już w tym kościele nie postanie - dodaje.

Do ataku księdza na bezbronne dziecko doszło w czasie mszy ponad dwa lata temu. Podczas podawania komunii 10-letniemu wówczas Kubie księdzu wypadła z ręki hostia. Chłopiec w naturalnym odruchu pomocy chciał ją podnieść. To tak rozsierdziło plebana, że otwartą dłonią spoliczkował dziecko. Chłopiec wybiegł z kościoła z płaczem.

Na reakcję parafian nie trzeba było długo czekać. Przed kościołem zorganizowali protest i zaczęli zbierać podpisy pod petycją o odwołanie księdza. Niestety, na próżno. Tymczasem proboszcz szedł w zaparte. Podczas rozpraw sądowych nie przyznawał się do winy, a na stronach parafii opublikował oświadczenie: "W czasie rozdawania komunii św. upuściłem komunikant, który spadł na posadzkę. Schyliłem się szybko, by nikt nie nadepnął, by nie doszło do profanacji. Schyliło się również dziecko, które odsunąłem ręką, by osobiście podnieść Najświętszą Hostię. To był mój obowiązek jako szafarza sakramentu...".

Sąd mu jednak nie uwierzył, ale przełożeni najwyraźniej odpuścili.

Zobacz: Biedroń kibicuje posłance PiS, która mówiła o deportacji ateistów

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: