WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Atak na profesora UW w tramwaju. Sprawca usłyszał zarzut

Atak na profesora UW w tramwaju. Sprawca usłyszał zarzut

12.10.2016, godz. 13:38
Most bez tramwajów
foto: Super Express

Nawet dwa lata więzienia grożą Piotrowi R. który pobił profesora UW za to, że ten rozmawiał po niemiecku ze swoim przyjacielem. Agresywnego mężczyznę udało się zatrzymać w poniedziałek, wiadomo, że trafił on do aresztu na trzy miesiące.

Przypomnijmy, że do pobicia profesora doszło na początku września. Naukowiec razem ze swoim znajomym z Niemiec wracał z Powązek. Kiedy razem wsiedli do tramwaju, zaczęli rozmawiać po niemiecku. Nie spodobało się to jednemu z pasażerów, który zwrócił im uwagę. Kiedy profesor wyjaśnił, że jego znajomy nie rozumie po polsku, agresywny mężczyzna rzucił się na naukowca z pięściami. Na pogotowiu profesorowi założono pięć szwów. Co jednak najdziwniejsze, podczas pobicia kierujący tramwajem nie udzielił pomocy prof. Jerzemu Kochanowskiemu.

- Przyszedł w końcu motorniczy i powiedział, że mamy się bić na zewnątrz. Powiedziałem, że się nie biję, jestem atakowany. Co nie wzbudziło żadnej reakcji. To było haniebne. Poprosiłem o wezwanie policji, ale okazało się że to też niemożliwe. Radio motorniczego nie działało - relacjonował pobity profesor.

W poniedziałek 10 października udało się zatrzymać agresywnego mężczyznę. Na wniosek sądu został on aresztowany na trzy miesiąca. Za pobicie może trafić do więzienia nawet na 2 lata.

Czytaj: Pobito profesora z Uniwersytetu Warszawskiego. Bo mówił po niemiecku

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: