WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Pobito profesora z Uniwersytetu Warszawskiego. Bo mówił po niemiecku

Pobito profesora z Uniwersytetu Warszawskiego. Bo mówił po niemiecku

09.09.2016, godz. 13:48
Most bez tramwajów
foto: Super Express

Profesor Uniwersytetu Warszawskiego został pobity za to, że... rozmawiał po niemiecku ze swoim przyjacielem. Prof. Jerzy Kochanowski doznał urazu głowy, a co najgorsze pomocy odmówił mu motorniczny tramwaju. Sprawę bada już spółka Tramwaje Warszawskie, dochodzenie prowadzi również stołeczna policja.

Profesor Uniwersytetu Warszawskiego razem ze swoim kolegą z Niemiec odwiedził Powązki. Potem wsiadł do tramwaju linii 22, gdzie rozmawiał ze swoim towarzyszem po niemiecku. To nie spodobało się jednemu z pasażerów, który powiedział prof. Kochanowskiemu, aby przestał mówić po niemiecku. Kiedy naukowiec tłumaczył, że musi się tak porozumiewać ze względu na gościa, mężczyna uderzył go głową. - W rezultacie mam pięć szwów na czole, a sprawcy których próbowałem zatrzymać, uciekli - powiedział pobity profesor TVN Warszawa. Co bulwersujące, pomocy nie udzielił mu motorniczny tramwaju. - Przyszedł w końcu motorniczy i powiedział, że mamy się bić na zewnątrz. Powiedziałem, że się nie biję, jestem atakowany. Co nie wzbudziło żadnej reakcji. To było haniebne. Poprosiłem o wezwanie policji, ale okazało się że to też niemożliwe. Radio motorniczego nie działało - relacjonował pobity profesor.

Wiadomo, że Tramwaje Warszawskie badają sprawę. Dochodzenie w sprawie pobicia prowadzi także stołeczena policja, która stara się ustalić tożsamość napastnika.

Czytaj: Pobił 5-dniowe niemowlę! "Myślałem, że to lalka" [ZDJĘCIE]

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: