WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Pociąg ROZTRZASKAŁ samochód. Masakra w Piotrkowie Trybunalskim [ZDJĘCIA]

Pociąg ROZTRZASKAŁ samochód. Masakra w Piotrkowie Trybunalskim [ZDJĘCIA]

09.11.2016, godz. 05:00
Niewiele z niego zostało
foto: CEZARY PECOLD/SUPER EXPRESS

To były ułamki sekund. Wczoraj rano na strzeżonym przejeździe kolejowym w Piotrkowie Trybunalskim rozpędzony pociąg Intercity roztrzaskał przejeżdżający samochód. Auto zostało przepołowione, a kierowca zginął na miejscu. Wiadomo, że 60-letni dróżnik nie opuścił szlabanów. Dlaczego? Wyjaśni to śledztwo.

Było kilka minut po godz. 7. Na obrzeżach Piotrkowa panowały fatalne warunki atmosferyczne. Z powodu gęstej mgły widoczność ograniczona była do zaledwie kilku metrów. Kierowca srebrnego auta wjechał na przejazd kolejowy przy podniesionych szlabanach. Chwilę później w samochód uderzył pędzący pociąg. Pojazd został przepołowiony. Jedna część została obok miejsca zderzenia, druga była pchana przez pociąg, który zatrzymał się 400 metrów dalej. Na miejscu zginął około 30-letni mężczyzna.

Wiadomo, że zarówno dróżnik, jak i maszynista byli trzeźwi. Mężczyzna odpowiedzialny za opuszczanie szlabanów na polecenie prokuratora został zatrzymany przez policję. Nie wiadomo jeszcze, jakie usłyszy zarzuty.

Czytaj: Zwłoki dziewczyny w lesie pod Radomiem. Wiadomo, kim była

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: