WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Podawali się za policjantów i wyłudzali pieniądze od staruszków

Podawali się za policjantów i wyłudzali pieniądze od staruszków

02.11.2016, godz. 11:16
Podawali się za policjantów i wyłudzali pieniądze od staruszków
Podawali się za policjantów i wyłudzali pieniądze od staruszków foto: CBŚP

Funkcjonariusze CBŚP w Radomiu zatrzymali sześć osób, które wyłudzały pieniądze od osób starszych metodą "na policjanta CBŚ". Do zatrzymania doszło w Warszawie. Wśród podejrzanych są cztery kobiety i dwóch mężczyzn. Czworo z nich trafiło do aresztu tymczasowego.

Sprawcy telefonowali do wytypowanej osoby przedstawiając się za policjantów CBŚ. Rozmowę manipulowali w taki sposób, że osoba po drugiej stronie telefonu była pewna, że bierze udział w akcji policyjnej, która jest wymierzona przeciwko oszustom i  nieuczciwym pracownikom instytucji finansowych. Następnie  polecali wyciągnąć z banku pieniądze, które niejednokrotnie były oszczędnościami całego życia. Następnie udzielali instrukcji, co do przekazania ich rzekomym policjantom lub pozostawienia ich we wskazanym miejscu. Pieniądze trafiały poprzez kurierów lub przekazy gotówkowe do organizatorów całego procederu, którzy według ustaleń policjantów ukrywali się w Wielkiej Brytanii.

- Sprawcy to osoby w wieku od 20 do 50 lat. Usłyszeli już zarzuty związane z oszustwem. Grozi za to do 8 lat więzienia - powiedziała rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz. To już kolejne zatrzymania w tej sprawie. Do tej pory funkcjonariusze radomskiego CBŚP zatrzymali dwanaście osób, z których osiem zostało tymczasowo aresztowanych.

Zobacz: Pobił i okradł niepełnosprawnego

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: