WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Podsumowanie tygodnia. Najważniejsze wydarzenia ostatnich 7 dni w Polsce i na świecie

Podsumowanie tygodnia. Najważniejsze wydarzenia ostatnich 7 dni w Polsce i na świecie

27.02.2011, godz. 21:00
Wydarzenia dnia
foto: se.pl

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wydarzeń w ciągu ostatniego tygodnia. Co zaszokowało opinię publiczną? Co nas ucieszyło? Co zasmuciło? Wszystko w pigułce na SE.pl!

* "Super Express" dotarł do tajnego zapisu z awantury, która miała miejsce podczas spotkania premiera Donalda Tuska (54 l.) z rodzinami ofiar smoleńskich. Na nagraniu, które zdobyliśmy, słychać, jak wściekły premier bardzo ostro odpowiada i pokrzykuje na wdowę po Januszu Kochanowskim (+70 l.) i prawdopodobnie wali pięścią w stół.

* W Libii trwa kryzys. Rządzący od lat dyktator Mummar Kadafi (69 l.) nie zamierza oddawać władzy i walczy ze zbuntowanymi mieszkańcami kraju wykorzystując siły wojskowe. Wydaje się jednak, że jego koniec jest coraz bliżej.

* Lech Poznań nie awansował do kolejnej rundy Ligi Europejskiej. Poznaniacy przegrali w rewanżowym meczu z Bragą 0:2. Rozpoczęła się też runda wiosenna rodzimej Ekstraklasy. Poza meczem Cracovii z Legią, zakończonym wynikiem 3:3, zabrakło emocji, efektownych goli i spektakularnych popisów. Piłkarze na razie nas nie rozpieszczają, ale mamy nadzieję, że z upływem czasu się rozkręcą.

Przeczytaj koniecznie: Polacy wrócili z Libii: Uciekają wszyscy, na lotnisku koczują tysiące ludzi

* Zima dawała się nam mocno we znaki. W Warszawie na ulicach pojawiły się koksowniki. Podobno to był ostatni tak mroźny tydzień tej zimy.

* Nie milkną echa i kontrowersje związane z ubiegłoroczną katastrofą smoleńską. Przed wylotem doszło do ostrej wymiany zdań pomiędzy generałem Andrzejem Błasikiem (†48 l.) a dowódcą tupolewa kpt. Arkadiuszem Protasiukiem (†36 l.). Według świadków, generał nie przebierał ponoć w słowach wobec podwładnego, który nie chciał lecieć do Smoleńska. Sprawę bada prokuratura wojskowa.

* W Nowej Zelandii miało miejsce najtragiczniejsze trzęsienie ziemi w historii kraju. Było wiele ofiar śmiertelnych, a część kraju jest poważnie sparaliżowana.

* Rozpoczęły się narciarskie Mistrzostwa Świata w norweskim Oslo. Wielce radosne chwile zapewnili nam Justyna Kowalczyk, która zdobyła srebrny medal oraz Adam Małysz, który wskoczył na trzecie miejsce podium.

* Jarosław Kaczyński w ostrych słowach skrytykował rządzących. Zdaniem najważniejszego polityka PiS w Polsce opozycja jest spychana na margines, a dziennikarze jej sprzyjający są odsuwani od mediów.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: