WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Pogoda na czwartek: uwaga na ulewne deszcze! [GDZIE JEST BURZA?]

Pogoda na czwartek: uwaga na ulewne deszcze! [GDZIE JEST BURZA?]

14.07.2016, godz. 08:41
Jesień, deszcz, pogoda
foto: EAST NEWS

Około 7 tysiąca rodzin bez prądu w województwie opolskim i lubelskim - to bilans wichur i ulewnych deszczów, które w nocy z 13 na 14 lipca przeszły nad Polską. Jak informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa tylko wczoraj strażacy interweniowali ponad tysiąc razy. Obecnie trwa usuwanie szkód, wiadomo, że nie ma ofiar śmiertelnych. Jak wynika z najnowszych prognoz pogody, przez najbliższe dni nadal będzie padać - głównie na Dolnym Śląsku oraz w Wielkopolsce.

Szalejące burze i ulewne deszcze nad Polską spowodowały wielkie straty. 13 lipca prawie 30 tysięcy mieszkańców wschodniej części kraju było bez prądu, a wiele miast zostało podtopionych. W nocy z 13 na 14 lipca sytuacja była nieco mniej dramatyczna, ale i tak ulewy spowodowały wiele uszkodzeń. Jak informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa tylko wczoraj strażacy interweniowali ponad tysiąc razy. Obecnie trwa usuwanie szkód, wiadomo, że nie ma ofiar śmiertelnych. Jak wynika z najnowszych prognoz pogody, nad Polską cały czas będą unosić się burze z deszczami. - Opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, w Wielkopolsce i zachodniej części Dolnego Śląska również silnym. Prognozowana wysokość opadów miejscami do 40 mm, lokalnie w Wielkopolsce i Dolnym Śląsku do 60 mm. Na krańcach wschodnich kraju możliwe burze z gradem. Temperatura maksymalna od 17°C na północnym zachodzie do 27°C na południowym wschodzie, na Przedgórzu Sudeckim od 14°C do 17°C, na wybrzeżu około 16°C - czytamy w specjalnym komunikacie RCB.

Gdzie jest burza?

Nad Polską od kilku dni szaleją gwałtowne burze, często połączone z gradobiciami. Chcesz być na bieżąco i wiedzieć, gdzie obecnie jest burza? Pod tymi linkami znajdziesz aktualizowane na żywo mapy frontów burzowych, opadów i błyskawic. W każdej chwili możesz sprawdzić gdzie obecnie jest burza i ewentualnie w którym kierunku się przesuwa.

Gdzie dokładnie uderzają błyskawice zobaczysz w realnym czasie

Mapa z danymi stacji pogodowych i radarem pogodowym

Świetny, czeski radar z przemieszczającymi się frontami burzowymi

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: