WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Pogodowy ARMAGEDON. IMGW ostrzega przed deszczem, burzami i silnym gradobiciem

Pogodowy ARMAGEDON. IMGW ostrzega przed deszczem, burzami i silnym gradobiciem

31.07.2016, godz. 14:17
BURZE.
foto: wykop

Wychodzi na to, że pielgrzymi przebywający właśnie w Krakowie na Światowych Dniach Młodzieży, nie będą cieszyli się w czwartek ładną pogodą. Według synoptyków, jeszcze dziś w Krakowie może spaść nawet 40 litrów wody na metr kwadratowy. Nie obejdzie się też bez burz i gradobicia. Nie tylko na południu kraju.

W ciągu dnia strefa burzowego frontu będzie przebiegała mniej więcej wzdłuż Wisły. Na tym obszarze możemy spodziewać się dziś gwałtownych burz, ulewnych deszczów, a nawet gradobicia. Zjawiskom tym będzie też towarzyszył silny wiatr. Policja ostrzega, aby nie stawiać samochodów pod drzewami. Wysoka temperatura sięgająca 30 stopni Celsjusza i duża wilgotność sprawia, że biometr w całym kraju będzie niekorzystny.

W ciągu najbliższych dni również spodziewane są przelotne opady deszczu oraz burze. Pierwsze dni sierpnia upał znacznie zelży. Nad morzem temperatura wyniesie 21 stopni. Jednak ochłodzenie nie będzie trwało długo, ponieważ już 4 sierpnia ponownie wrócą do nas temperatury przekraczające 30 stopni.

Źródło: TVN Meteo/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: