WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska POGRZEB Andrzeja ŁAPICKIEGO w piątek, 27.07.2012, o godz. 13. Ksiądz BONIECKI pożegna Mistrza

POGRZEB Andrzeja ŁAPICKIEGO w piątek, 27.07.2012, o godz. 13. Ksiądz BONIECKI pożegna Mistrza

24.07.2012, godz. 18:59
Ksiądz Boniecki pożegna Mistrza
foto:

W piątek o godzinie 13 odbędzie się pogrzeb Wielkiego Mistrza Andrzeja Łapickiego (+ 88 l.). Aktor spocznie na warszawskich Starych Powązkach w rodzinnym grobowcu. W ostatniej drodze będzie mu towarzyszył przyjaciel rodziny, ks. Adam Boniecki (78 l.).

- Chciał spocząć w grobie dziadka, tam leży też moja mama - wyznaje w rozmowie z "Super Expressem" Zuzanna Łapicka-Olbrychska, córka aktora.

Wczoraj niemal przez cały dzień załatwiała formalności związane z ostatnią drogą Mistrza polskiej sceny. W niedzielę w domu ojca odwiedził ją nawet ks. Boniecki. Omawiali szczegóły dotyczące pochówku Andrzeja Łapickiego. - Staramy się, by pogrzeb odbył się w piątek o godzinie 13 - mówi pani Zuzanna.

Pan Andrzej po mszy żałobnej w kościele Świętego Karola Boromeusza zostanie pochowany na Powązkach. Obok dziadka Antoniego Szerepy-Łapickiego i pierwszej żony - Zofii Chrząszczewskiej.

- Stare Powązki, kwatera małe c, będę tam leżał - ujawnił przed laty aktor.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: