WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Pogrzeb Joanny Chmielewskiej. Ostatnie pożegnanie mistrzyni kryminału

Pogrzeb Joanny Chmielewskiej. Ostatnie pożegnanie mistrzyni kryminału

14.10.2013, godz. 17:41
Joanna Chmielewska
To był skromny pogrzeb wielkiej osoby. Najbliżsi, koledzy literaci, miłośnicy jej twórczości, warszawiacy pożegnali wczoraj Joannę Chmielewską (+81 l.). Sławna pisarka spoczęła wczoraj na Starych Powązkach. foto: se.pl

To był skromny pogrzeb wielkiej osoby. Najbliżsi, koledzy literaci, miłośnicy jej twórczości, warszawiacy pożegnali wczoraj Joannę Chmielewską (+81 l.). Sławna pisarka spoczęła wczoraj na Starych Powązkach.

Uroczystości rozpoczęły się o godz.14. Świeciło piękne słońce... Pogoda jak na zamówienie, pasowała do charakteru autorki, humoru, ani w życiu, ani w książkach, nigdy jej nie brakowało.

Zobacz: Joanna Chmielewska królowa polskiego kryminału

Kiedy niedługo przed śmiercią dziennikarka zapytała Chmielewską o nałóg, odpowiedziała: - Ja się zgadzam umrzeć mniej zdrowa. Coś człowiek musi robić niewłaściwego – żartowała. A trzeba przypomnieć, że namiętnie paliła papierosy, samych popielniczek w domu miała ponad setkę.

Odeszła w poniedziałek 7 października. Wczoraj żegnało ją na Powązkach ponad 200 osób. Trumna z jej ciałem tonęła w kwiatach. Ludzie przyszli podziękować jej za książki: "Klin", "Wszyscy jesteśmy podejrzani", "Lesio", "Boczne drogi"...

Czytaj też: Joanna Chmielewska nie żyje. Zmarła znana pisarka

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: