WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Pogrzeb Magdaleny Żuk. Łzy rozpaczy żegnały Magdę

Pogrzeb Magdaleny Żuk. Łzy rozpaczy żegnały Magdę

24.05.2017, godz. 02:00
Pogrzeb Magdaleny Żuk
Pogrzeb Magdaleny Żuk foto: Tomasz Gola/Super Express

Kilkaset osób towarzyszyło wczoraj Magdalenie Żuk (†27 l.) w jej ostatniej drodze. Polka, która tragicznie zmarła na wakacjach w Egipcie, została pochowana w rodzinnej Bogatyni (woj. dolnośląskie). - Żegnamy cię, Madziu, nasza siostro - mówił ksiądz prowadzący uroczystość. Duchownemu łamał się głos, wiele osób ocierało łzy.

Płacz, rozpacz, wielki smutek. I pytania: Dlaczego umarła? Czemu Bóg zabrał do siebie tak pełną radości kobietę? Przecież całe życie było przed nią... Ludzie, którzy przyszli na cmentarz, nie kryli wzruszenia. Rodzina i przyjaciele pożegnali Magdę, swoją ukochaną córkę, siostrę, koleżankę. Wśród żałobników było też wielu ludzi, którzy nigdy jej nie znali, ale wstrząsnął nimi tragiczny los 27-latki. Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się w kaplicy cmentarnej na komunalnej nekropolii w Bogatyni, rodzinnym mieście Magdaleny Żuk. Po nabożeństwie biała trumna z jej ciałem spoczęła w grobie.

Kobieta ostatnio mieszkała we Wrocławiu, gdzie planowała założyć rodzinę. Ze swoim chłopakiem Markusem chciała wziąć ślub. Tak się złożyło, że pojechała samotnie na wczasy do Egiptu. Magda zachowywała się tam bardzo dziwnie, była agresywna i nie można było z nią nawiązać kontaktu. Coś złego się z nią stało. Ostatecznie trafiła do szpitala, gdzie wyskoczyła przez okno. Kilka godzin później zmarła.

Wciąż nie wiadomo, co było przyczyną jej zachowania. Na większość pytań odpowiedź dadzą wyniki sekcji zwłok. Ale na nie trzeba jeszcze poczekać. Domysły jednak nie ustają. - Ta dziewczyna została skrzywdzona. Nie wierzę w wersję, że miała problemy psychiczne. Mam nadzieję, że zagadka jej śmierci zostanie rozwikłana - mówił nam Tadeusz Kowalski, który specjalnie przyjechał na pogrzeb ze Zgorzelca. - Chcę pożegnać Magdę, choć jej nie znałem. Strasznie mi przykro - mówił wzruszony.

ZOBACZ: WZRUSZAJĄCE słowa koleżanki Magdaleny Żuk: Żyła, jakby życie miało się skończyć

Źródło: X-NEWS
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: