WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Pogrzeb Violetty Villas: NA ŻYWO relacja FOTO

Pogrzeb Violetty Villas: NA ŻYWO relacja FOTO

19.12.2011, godz. 20:01
Pogrzeb Violetty Villas
14:00 - Do świątyni wniesiono trumnę z ciałem Violetty Villas. Ostatnią wolę zmarłej spełniła przyjaciółka piosenkarki Mariola Pietraszek - to ona umalowała i przygotowała gwiazdę, przed złożeniem jej w trumnie. foto:

Kościół św. Karola Boromeusza na warszawskich Powązkach. To tu o godzinie 14 rozpoczęły się uroczystości żałobne zmarłej 5 grudnia Violetty Villas (†73 l.). W pogrzebie wzięli udział wielbiciele talentu śpiewaczki i artyści. W SE.pl zapprezentowaliśmy relację foto i wideo z tej uroczystości.

Odśwież stronę, żeby zobaczyć najnowsze wpisy z relacji NA ŻYWO NA DOLE

Syn Violetty Villas Krzysztof Gospodarek (55 l.) i jego żona Małgorzata przygotowali uroczystość pogrzebową w Warszawie, mimo że wieloletnia opiekunka gwiazdy Elżbieta Budzyńska starała się jak mogła, by pochówek odbył się w Lewinie. W pogrzebie weźmie też udział wnuk Violetty Maciek z partnerką Alicją.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczynają się o godz. 14, w Kościele św. Karola Boromeusza na warszawskich Powązkach.

13:00 - Pierwsi żałobnicy pojawiają się pod kościołem
 

13:21 - W tym miejscu spocznie zmarła śpiewaczka. Grób usytuowano w niedaleko miejsca, w którym złożono Hankę Bielicką (†91 l.) i Krzysztofa Kieślowskiego (†55 l.).

13:33 - Pojawia się Michał Wiśniewski z narzeczoną Dominiką Tajner. Michał bardzo cenił Violettę Villas i jej twórczość. W swojej karierze miał miedzy innymi okazję zaśpiewać z divą na scenie.

13:37 - Przystrojone choinkami wnętrze Kościoła św. Karola Boromeusza na warszawskich Powązkach

13:43 - Na uroczystość przybyło wielu fanów zmarłej artystki. Kościół jest wypełniony po brzegi. Nawet młodzi ludzie pragną złożyć hołd divie polskiej i zagranicznej sceny muzycznej.

13:49 -

13:50 - Rodzina przed pogrzebem chciała, aby uroczystość odbyła się w skromnej atmosferze.

14:00 - Już wiadomo, że Villas nie zostanie odznaczona żadnym oficjalnym wyróżnieniem przez państwo.

14:00 - Do świątyni wniesiono trumnę z ciałem Violetty Villas. Ostatnią wolę zmarłej spełniła przyjaciółka piosenkarki Mariola Pietraszek - to ona umalowała i przygotowała gwiazdę, przed złożeniem jej w trumnie.

14:00 - Przed kościołem zebrał się już tłum ludzi

14:00 - Rozpoczęła się msza żałobna za duszę Violetty Villas.

Pogrzeb ma wyglądać zgodnie z sugestiami zmarłej. Pani Violetta nie przepadała za tym, gdy inne kobiety śpiewały jej utwory. Rodzina postanowiła więc poprosić o udział w uroczystości wokalistę Grzegorza Wilka. Artysta ma zaśpiewać ukochaną przez Villas "Ave Maryja" oraz piosenkę z repertuaru gwiazdy "Melancholia" (z tekstem Agnieszki Osieckiej) lub "Do Ciebie mamo".

14:18 - Po pochówku, mogiła Villas na razie pozostanie niewykończona. Rodzina chce, by ostatecznie stanął tam pomnik. Na razie szukają odpowiedniego artysty z projektem i gromadzą fundusze.

14:22 - Przygotowane miejsce spoczynku Violetty Villas zostało odgrodzone i zadaszone na wypadek niespodziewanych opadów. Murowanie grobu zakończono w piątek. - Przez weekend postoi i wszystko wyschnie - zapewnił w wywiadzie z "Super Expressem" jeden z pracowników cmentarza.

14:30

O ile na rodzinę, przyjaciół i fanów można liczyć, o tyle nie najlepiej wyglądała do wczoraj sytuacja z oficjalnymi gośćmi. Już wiadomo, że Villas nie zostanie odznaczona żadnym oficjalnym wyróżnieniem.

- Wystosowałem pismo do pana Komorowskiego z prośbą o nadanie Krzyża Wielkiego Orderu Odrodzenia Polski z własnej inicjatywy, tudzież innego odznaczenia, które pan prezydent uznałby za stosowne na uwieńczenie 50-letniej działalności artystycznej Villas. Przeżyłem ogromny szok, kiedy w piątek 16 grudnia br. otrzymałem telefon z Kancelarii Prezydenta z informacją, iż pan prezydent nie chce jej odznaczyć - opowiada nam wielki fan artystki Jakub Bocheński (19 l.). Student z Krakowa od dłuższego czasu walczy o uhonorowanie Villas.

14:40 - Zakonnice w kościele zbierają ofiarę.

14:42

Pamięć pani Violetty z pewnością uczci Polonia z USA. Villas przez lata mieszkała za oceanem.

- Jej światowa sława muzyczna nigdy nie przysłoniła Jej Boga i nie pozbawiła Jej miłości do ojczyzny ani wrażliwości na cierpienie. Modlę się, aby Bóg łaskawie wejrzał na Jej życie i przyjął Ją w szeregi anielskie. Jej talent i głos, którym nas zachwycała, był dla nas odbiciem Bożego piękna i zrealizowania Jego daru. Będzie nam Jej brakowało tu, na ziemi - zawiesza głos ks. Waldemar Stawiarski, proboszcz Parafii św. Heleny w Chicago.

WIDEO - tutaj spocznie ciało Violetty Villas


14:44 - Syn Villas, Pan Krzysztof Gospodarek rozważał m.in. mszę żałobną w kościele pod wezwaniem św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Bo właśnie tam Violetta Villas często się modliła. Przychodziła też podziwiać pracę syna, który restaurował w kościele jeden z ołtarzy. Ostatecznie jednak postanowiono odprawić mszę na Powązkach.

14:50 - Nad trumną rozwieszono flagę narodową z doczepionym kirem.

14:50 - Uroczystości pogrzebowe wchodzą w kluczową fazę. Trumna z ciałem Violetty Villas została wyniesiona z kościoła przez grabarzy.

15:00 - Trumna została złożona na specjalnym wózku i jest transportowana w miejsce pochówku. Za trumną podąża syn artystki Krzysztof Gospodarek (55 l.) i jego żona Małgorzata, którzy przygotowali uroczystość pogrzebową w Warszawie.

15:05 - Duchowni nad trumną, przed złożeniem jej do grobu

15:10 - Warto przypomnieć, że Elżbieta Budzyńska, opiekunka Violetty Villas próbowała zabrać bez zgody rodziny ciało piosenkarki z prosektorium w Kłodzku, w którym dokonano sekcji zwłok gwiazdy. Budzyńska, mimo awantury, ciała nie dostała. Syn gwiazdy Krzysztof Gospodarek mógł spokojnie zabrać mamę do Warszawy, by pochować ją na Powązkach.

15:15 - Violetta Villas została złożona w grobie. Krzysztof Gospodarek i najbliższa rodzina pochylają się na trumną z ciałem śpiewaczki. Tłumy zebranych uczestniczą w pochówku wielkiej divy, która w najlepszych czasach swojej kariery, podbijała światowe sceny muzyczne.

15:20 - Rodzina artystki od początku chciała, aby gwiazda została pochowana na warszawskich Powązkach, wśród osób zasłużonych dla naszego kraju. I tak się też stało dzięki temu, że w sprawę zaangażowało się Ministerstwo Kultury.

WIDEO - złożenie trumny z ciałem Violetty VillasArtystka spoczęła w bliskim towarzystwie Hanki Bielickiej i Krzysztofa Kieślowskiego.

Na Powązki przyszły pożegnać Czesławę Cieślak - bo tak naprawdę nazywała się Villas - tłumy warszawiaków i ludzi związanych ze środowiskiem artystycznym - m.in. był Michał Wiśniewski z partnerką Dominiką, Ewa Kasprzyk, Waldemar Kocoń czy Andrzej Rosiewicz.

TRUMNA ZOSTAŁA ZŁOŻONA DO GROBU. ZGROMADZENI LUZIE ROZCHODZĄ SIĘ

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: