WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Pokemon GO. Zamkną ruch w stolicy, bo będą łapać pokemony?

Pokemon GO. Zamkną ruch w stolicy, bo będą łapać pokemony?

18.08.2016, godz. 15:34
Pokemony, Pokemon GO
foto: EAST NEWS

Już dzisiaj, 18 sierpnia o godzinie 21.00 z Krakowskiego Przedmieścia ruszy ekipa Nightskatingu, czyli rolkarzy, jeżdżących głównymi ulicami stolicy. Tym razem ich przejazd odbędzie się pod hasłem "złap je wszystkie!" Co będą łapać? Oczywiście, pokemony! To cykliczne wydarzenie po raz kolejny zablokuje ruch w centrum i okolicach Warszawy etapowo na około 3 godziny - tyle, ile zgodnie z przewidywaniem zajmie rolkarzom pokonanie wytyczonej trasy.

O co chodzi? "Nightskating Warszawa to cykl nocnych przejazdów na rolkach głównymi ulicami miasta, który ma za zadanie popularyzować rolkarstwo oraz wrotkarstwo jako sport dla wszystkich niezależnie do wieku." - czytamy na oficjalnym wydarzeniu na Facebooku. Oznacza to, że setki, a nawet tysiące pasjonatów butów na kółkach założy swoje nietypowe "obuwie" i popędzi trasą, wyznaczoną przez główne ulice Warszawy. Jej łączna długość wyniesie 26 kilometrów, a umiejscowiona jest na ulicach:

Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska - Ludwika Waryńskiego - Puławska - Pileckiego - Płaskowickiej - Aleja Komisji Edukacji Narodowej - Ciszewskiego - Nowoursynowska - Dolina Służewiecka - Sobieskiego - Spacerowa - Goworka - Puławska - Aleje Ujazdowskie - Nowy Świat - Krakowskie Przedmieście.

W związku z tym wydarzeniem, każda z wyżej wymienionych ulic zamknięta będzie na czas ich przejazdu. Policja będzie zamykać i otwierać fragmenty trasy etapowo - czyli na widok zbliżających się rolkarzy będą zamykane, a po ostatnim uczestniku zabawy otwierane dla ruchu. Dzisiejszy Nighskating od innych takich dotychczasowych wydarzeń odróżni to, że podczas przejazdu biorący udział w zabawie będą mogli także łapać pokemony. Organizatorzy zwracają się jednak z prośbą, by mimo grania w grę, pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa zarówno swojego, jak i innych uczestników. Dzisiejsza jazda odbędzie się na poziomie 2 z trzech możliwych, a udział w zabawie jest bezpłatny. Warunkami uczestnictwa jest umiejętność jazdy na rolkach oraz hamowania.

Zobacz też: Onko-Olimpiada w Warszawie. JEDYNA taka impreza na świecie

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: