WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Polacy coraz chętniej przekazują 1 procent podatku

Polacy coraz chętniej przekazują 1 procent podatku

17.03.2017, godz. 00:00
Podatki
foto:

Od kilku lat podatnicy mają możliwość przekazania 1% swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP). Akcja 1% podatku z każdym rokiem budzi coraz większe zainteresowanie, dzięki czemu wzrasta liczba podatników decydujących się na ten krok.

Z roku na rok coraz więcej Polaków korzysta z możliwości odpisu jednego procenta swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego - wynika z badania CBOS. W 2015 roku ponad 60% badanych zadeklarowało, że wsparło w ten sposób organizacje pożytku publicznego. W 2007 roku osób, które skorzystały z tej możliwości było zaledwie 12%.

Z badań CBOS wynika, że w dalszym ciągu w kolejnych latach można spodziewać się, że odsetek podatników dokonujących takiego odpisu będzie wzrastał. Aż co czwarty badany, który nie przekazał 1% deklaruje, że miał zamiar to zrobić, jednak zabrakło mu czasu lub zapomniał wypełnić deklarację. Niestety dość duża grupa ankietowanych przyznaje się do braku zaufania do organizacji pożytku publicznego i dlatego nie przekazuje 1% swojego podatku OPP.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: