WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Policja ujawniła gęby pedofilów

Policja ujawniła gęby pedofilów

21.07.2016, godz. 07:00
CBŚ publikuje zdjęcia pedofilów
foto: CBŚ

Wabili dzieci w internecie, a później je wykorzystywali. Na szczęście są już za kratkami. Sąd zgodził się opublikować ich twarze, aby śledczy mogli dotrzeć do świadków i wszystkich poszkodowanych. - Zależy nam, aby rodzice sprawdzili, czy ich dzieci nie miał kontaktu z tymi osobami - mówi st. asp. Jacek Kulita z CBŚ Policji.

"Cześć, mam na imię Marek i mam 14 lat. Chcesz pogadać?" - między innymi tak grupa pedofilów zaczepiała dzieci w internecie. - Najpierw wzbudzali zaufanie, a wszystko po to, żeby ofiarę zmanipulować - opisuje kom. Agnieszka Hamelusz, rzecznik komendanta CBŚP. Po dłuższych, z pozoru niewinnych, rozmowach namawiali dzieci do przesyłania zdjęć. Zazwyczaj miały być to fotki w bieliźnie, w stroju kąpielowym, z wakacji. Niewidzące zagrożenia dzieci wysyłały zdjęcia. Wtedy pedofile rozochoceni zaufaniem, które zdobyli, namawiali je do spotkania, na którym rozładowywali swoją chorą chuć.

Na szczęście śledczy z Poznania trafili na ślad szajki zboczeńców. - Gdy zaczynaliśmy rozpracowywać pedofilów w sieci, sami nie wiedzieliśmy, że ci ludzie są tak bezwzględni i bardzo dobrze zorganizowani - przyznaje funkcjonariusz CBŚP.

W sumie zatrzymano 15 osób. - Są to mężczyźni w wieku od 17 do 46 lat, z całej Polski, a nawet z zagranicy - mówi Hamelusz. Wszyscy usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstw pedofilskich, za które grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Po zatrzymaniu i postawieniu zarzutów śledczy poprosili sąd o zgodę na publikację zdjęć pedofilów. - Ustaliliśmy już tożsamość kilkudziesięciu pokrzywdzonych małoletnich - to chłopcy i dziewczynki w wieku do 14 lat. Podejrzewamy jednak, że może być ich znacznie więcej, gdyż niektórzy z podejrzanych działali w ten sposób nawet od kilku lat - mówi Hamelusz.

Policja prosi wszystkich posiadających informacje na temat pokazanych pedofilów o kontakt z poznańskim zarządem CBŚP pod nr. telefonu: 61 841-54-50 lub osobiście w siedzibie przy ul. Kochanowskiego 3 w Poznaniu.

Zobacz także: Nożownicy napadali na łowców Pokemonów w Warszawie

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: