WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Policjantka walczy o życie. Można jeszcze pomóc Kindze

Policjantka walczy o życie. Można jeszcze pomóc Kindze

25.09.2016, godz. 13:17
Policjantka Kinga Szweda
foto: zrzutka.pl

Kinga Szweda policjantką chciała być od dziecka. Udało się. Niestety po 10 latach służby, w czasie której pomagała innym, musiała wziąć dłuższy urlop. U 31-letniej policjantki zdiagnozowano raka. Teraz to Kinga potrzebuje pomocy

Kinga Szweda w policji chciała pracować od zawsze. Jej marzeniem było pomaganie innymi i walka z przestępczością. Udało się. Od 2006 roku Kinga pracuje w Komendzie Powiatowej Policji w Tucholi, ostatnio w zespole ds. nieletnich, gdzie współpracuje z dziećmi. W 2012 roku zainteresowała się fitnessem i kulturystyką, a ponieważ jest osobą, która wytrwale dąży do wyznaczonych sobie celów to udało się jej odnieść ogromny sukces. Na zawodach kulturystycznych zdobywała kolejne nagrody: Puchar Ziemi Puckiej w Kulturystyce i Fitness w Żelistrzewie - I miejsce, Mistrzostwa Pomorza w kulturystyce I Fitness- I miejsce. To tylko niektóre z wielu sukcesów, które osiągnęła. Sport stał się jej pasją i stylem życia. Kinga codziennie spędzała kilka godzin na treningach, stosowała restrykcyjną dietę, nie piła alkoholu, unikała imprez.To wszystko trzeba było pogodzić jeszcze z zawodową pracą. Okazało się to możliwe tylko dzięki jej ogromnemu samozaparciu, silnej woli i dyscyplinie której musiała się poddać. Gdyby nie to, tych sukcesów nigdy by nie było. Jednak dała radę, ponieważ jest osobą, która nigdy nie poddaje się bez walki i nie wybiera „pójścia na łatwiznę”. Jej motto, które od zawsze powtarza: „ Prawem życia jest walka, dopóki walczysz jesteś zwycięzcą".

Wszystko układało się dobrze. Kinga miała pracę, którą kocha i pasję, w której odnosiła sukcesy. Niestety dwa miesiące temu świat Kingi się zawalił. Po wizycie ulekarza okazało się, że ma zaawansowane stadium nieoperacyjnego raka żołądka. Lekarze, badania, szpital... z każdym dniem, z każdym badaniem, nadzieja Kingi na wyzdrowienie oddalała się. Polska rzeczywistość, nie pozostawia złudzeń... po wielu tygodniach walki w szpitalu, odesłano ja do hospicjum... Najbliżsi znaleźli Kindze klinikę w Niemczech, która jest w stanie podjąć się próby wyleczenia. Niestety koszty leczenia przekraczają możliwości finansowe jej rodziny. Potrzebne jest 60 tysięcy złotych na 3-tygodniowy pobyt w klinice. Pomóżmy Kindze w tej nierównej walce!

Wpłat można dokonywać poprzez stronę: https://zrzutka.pl/kinga lub na subkonto Fundacji Forani: 24 1750 0012 0000 0000 3287 3456 w tytule przelewu koniecznie wpisując: "DAROWIZNA Kinga Szweda".

ZOBACZ: Wiceminister zdrowia odbiera nadzieję Tomaszowi Kalicie

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: