WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska POLKO! Zobacz KIEDY przejdziesz na EMERYTURĘ. Kobiety mają pracować do 67. roku życia

POLKO! Zobacz KIEDY przejdziesz na EMERYTURĘ. Kobiety mają pracować do 67. roku życia

10.02.2012, godz. 02:35
Kobieta to zagadka
foto: Brak agencji

Kobiety i mężczyźni mają w Polsce pracować do 67. roku życia. Już od 2013 roku stopniowo podwyższany ma być wiek emerytalny. Dziś w "Super Expressie" każda Polka może sprawdzić, kiedy wg nowego projektu przejdzie na emeryturę.

Projekt ustawy w tej sprawie nie jest gotowy. Ale Kancelaria Premiera opublikowała, jak ma wyglądać wydłużanie wieku emerytalnego. Zmiany jako pierwsze odczują kobiety urodzone w styczniu 1953 roku.

- Co cztery miesiące wiek emerytalny przesuwać będziemy o kolejny miesiąc, co oznacza, że z każdym rokiem pracować będziemy dłużej o trzy miesiące - tłumaczył Tusk.

Oznacza to, że kobiety urodzone w styczniu 1953 roku wiek emerytalny osiągną po ukończeniu 60 lat i jednego miesiąca. Czyli będą pracowały o miesiąc dłużej w porównaniu z obowiązującym obecnie prawem.

Pierwszymi paniami, które przejdą na emeryturę w wieku 67 lat, będą kobiety urodzone w październiku 1973 roku. Inną propozycję dla kobiet ma koalicyjny PSL. Ludowcy proponują, by skrócić okres pracy dla Polek o 3 lata za każde urodzone dziecko.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: