WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Półmaraton Świętych Mikołajów, czyli Mikołajki na sportowo w Toruniu

Półmaraton Świętych Mikołajów, czyli Mikołajki na sportowo w Toruniu

29.11.2016, godz. 00:00
Festiwal Biegów Świętych Mikołajów
foto: Festiwal Biegów Świętych Mikołajów/Facebook

Już 4 grudnia w Toruniu odbędzie się Bieg Mikołajów. Biegacze z całej Polski wystartują z rynku miejskiego przy pomniku Kopernika. Sportowcy będą mieli okazję sprawdzić swoje siły na dwóch dystansach 10 i 21 km. Natomiast dla najmłodszych przygotowano Bieg Mikołajka.

Bieg Mikołajów to niewątpliwie spory wysiłek, ale też świetna zabawa! Mimo chłodu i zimowej aury, atmosfera podczas biegu będzie z pewnością gorąca. Zawodników rozgrzeje przed startem grupa taneczna Urban Dance School - szykuje się wspaniałe, muzyczne show. Nie zabraknie również atrakcji dla najmlodszych. 4 grudnia o godzinie 11.00 Mariusz Czajka zaprezentuje swój zjawiskowy i niezwykły pokaz iluzji. Organizatorzy przygotowali również coś specjalnego dla miłośników psów - chętni będą mogli pobiec ze swoim pupilem.

Jak co roku, biegający Mikołajowie mogą wykazać się - poza kondycją - dobrym sercem. Z Biegiem Mikołajów związana jest akcja chartatywna "Biegacze dzieciom". Uczestnicy biegu mają okazję obdarować gwiazdkowymi prezentami podopiecznych czterech domów dziecka z Torunia. Na stronie Biegu Mikołajów wypisane są świąteczne marzenie dzieci. Każdy, komu los maluchów nie jest obojętny, może przyczynić się do ich spełnienia. Więcej na temat akcji znajdziecie TUTAJ.

Chciałbyś pobiec w jednym z mikołajowych biegów, ale obawiasz się, że już jest za późno? Nic bardziej mylnego! Zapisy wciąż trwają. Wejdź na stronę biegmikolajow.pl i dołącz do mikołajowej rodziny. Z pozostałymi Mikołajami spotkasz się już 4 grudnia w Toruniu.

A TAK WYGLĄDAŁ BIEG MIKOŁAJÓW W TAMTYM ROKU

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: