WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Polska Liga Walk Rycerskich w Małkini Górnej. Program imprezy [ZAPOWIEDŹ]

Polska Liga Walk Rycerskich w Małkini Górnej. Program imprezy [ZAPOWIEDŹ]

16.11.2016, godz. 14:38
Turniej rycerski w parku
foto: Super Express

Już 19 listopada w Małkini Górnej po raz kolejny rycerze skrzyżują ze sobą miecze. A wszystko w ramach Polskiej Ligi Walk Rycerskich, która ma za zadanie wyłonić mistrza Polski oraz najlepszych zawodników. Kto tym razem okaże się najlepszy na polu bitwy?

Walki rycerskie to sport, który w Polsce dopiero raczkuje, ale już ma spore rzesze fanów. Najlepiej widać to po frekwencji, która zawsze towarzyszy walkom rycerzy. 19 listopada fani tego sportu będą mieli kolejną znakomitą okazję do obejrzenia widowiska - a wszystko dlatego, że w Małkini Górnej odbędzie się kolejna odsłona Polska Liga Walk Rycerskich. Na czym dokładnie polega ta dyscyplina? Dwie pięcioosobowe grupy walczą ze sobą do momentu, aż na polu bitwy pozostanie jeden stojący zawodnik. Zabronione jest kopanie w zgięcia kolan, stopy, krocze oraz kark.

- Oczywiście jest cały zestaw zasad, które naprawdę szczegółowo opisują co wolno, zaś czego nie wolno w sportowych walkach rycerskich. Zasady odnoszą się zarówno do uzbrojenia ochronnego, broni i jej wagi oraz ostrości, jak i samych technik walki. Przykładowo strefami zakazanymi są stopy, krocze, tył kolan oraz kark - wyjaśnił portalowi strefahistorii.pl Michał Gzowski. Zmagania wśród rycerzy mają na celu wyłonienie mistrza Polski. W tym roku tytułu broni grupa Dies Irae, która jest zresztą faworytem. Najlepsi zawodnicy mogą trafić do reprezentacji Polski i brać udział w zawodach międzynarodowych. Za najlepsze reprezentacje narodowe uważa się Rosję i Ukrainę.

Czytaj: Rycerz wyzywa Pawła KUKIZA na pojedynek!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: