WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Polski mural, jak serwetka z koronki,wśród NAJLEPSZYCH na świecie! Brawo Bobowa! ZDJĘCIE

Polski mural, jak serwetka z koronki,wśród NAJLEPSZYCH na świecie! Brawo Bobowa! ZDJĘCIE

20.07.2017, godz. 13:39
Serweta z koronki
foto: EAST NEWS

Polak potrafi! Mural wymalowany na budynku w miejscowości Bobowa został uznany za jedne z najpiękniejszych na świecie. I słusznie, bo mural ten jest nie byle jaki, a koronkowy. Malunek zachwyca już od 2015 roku, a teraz trafił na listę dwudziestu najładniejszych murali na świecie.

Z daleka mural wygląda jak olbrzymia biała serweta narzucona na ścianę budynku. Z bliska można się przekonać, że to malunek. Twórcą pięknego murala jest artystka, która ukrywa się pod pseudonimem NesPoon. To do niej kilka lat temu zgłosił się dyrektor koronkarskiego festiwalu, przesyłając zdjęcia koronek, które dziergają koronkarki z Bobowej. Artystka wzięła się do roboty w i ciągu kilkunastu godzin stworzyła arcydzieło. W rozmowie z gazetakrakowska.pl wspomina, jak wyglądały prace przy powstaniu murala, okazuje się, że nie było łatwo: - Ściana była brzydka, krzywa, wystawały resztki styropianu. W takim stanie absolutnie nie nadawała się do tego, by malować na niej mural.

Teraz mural jest dumą miejscowości, a odwiedzający Bobową turyści chętnie fotografują się na jego tle. Do tego mural został uznany przez portal Brightside.me za jeden z najpiękniejszych na świecie. 

Zobacz: Pies URATOWAŁ tonącą sarenkę. To wideo chwyta za serce

Źródło: X-NEWS
tagi: bobowa mural
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: