WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Polskie F-16 PRZECHWYCIŁY rosyjski samolot! [NOWE FAKTY]

Polskie F-16 PRZECHWYCIŁY rosyjski samolot! [NOWE FAKTY]

31.07.2016, godz. 19:53
NATO, śmigłowce, samoloty, F16
foto: EAST NEWS

Polskie F-16 przechwyciły rosyjski samolot, który nie zgłosił swojego przelotu nad Polską - dowiedziała się Gazeta Krakowska. Wiadomo, że pilot maszyny został otoczony polskimi F-16 nad Krakowem. Rosyjski samolot wylądował w Sadkowie. Do incydentu doszło w piątek, 29 lipca.

Wiadomo, że do incydentu doszło w piątek, 29 lipca. Rosyjski pilot, który leciał z Krakowa do Radomia, nie zgłosił swojej podróży polskiej wieży. Do maszyny natychmiast zbliżyły się dwa polskie F-16, które nakazały pilotowi lądowanie w Sadkowie - opisuje Gazeta Krakowska. Polskie wojsko nie chciało komentować sprawy. - Możemy udzielać informacji o tego rodzaju zdarzeniach dopiero po uzyskaniu zgody rzecznika Ministerstwa Obrony Narodowej - stwierdził Marek Kwiatek z Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Jak dowiedziała się Gazeta Krakowska, w rosyjskiej maszynie nie znaleziono niczego niepokojącego. - No coś tam się wydarzyło, nic poważnego. Powiedzmy, że to był taki pokaz lotniczy, „lot przyjaźni”, witaliśmy uczestników naszych mistrzostw. Wszystko jest dobrze. Wszystko się wyjaśniło. Chłopak już lata z nami - powiedział Stanisław Szczepankowski, dyrektor Aeroklubu Radomskiego.

Aktualizacja, godz. 16.30

Wiadomo, że rosyjski samolot miał uczestniczyć w przyszłotygodniowych mistrzostwach świata w akrobacji sportowej, które będą się odbywać w Radomiu.

Czytaj: Amerykanie po incydencie na Bałtyku: mogliśmy zestrzelić ten samolot

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: