WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Pomoc dla powodzian: Organizacje społeczne, które zbierają dary i pieniądze dla ludzi z zalanych terenów

Pomoc dla powodzian: Organizacje społeczne, które zbierają dary i pieniądze dla ludzi z zalanych terenów

24.05.2010, godz. 21:24
Mapa zalanych terenów w Google Maps
foto: Brak agencji
Trwa akcja zbierania darów i pieniędzy dla powodzian. Każdy kto chce pomóc ludziom z zalanych terenów powinien zgłosić się do Caritas Polska i PCK. Internetową zbiórkę artykułów spożywczych prowadzą również Banki Żywności. Doraźna pomoc organizują też gminy i starostwa z zalanych terenów.

Pieniądze można wpłacać na konta bankowe PCK i Caritas; numery kont znajdziemy na stronach internetowych tych organizacji. Na pomoc powodzianom można przesłać także charytatywny SMS na numer 72 052.

Dary rzeczowe jak woda pitna, trwała żywność, pościel, koce, śpiwory, artykuły czystościowe i środki opatrunkowe oraz gumowe buty i narzędzia do sprzątania - można przynosić do siedzib PCK i Caritas.
Poszkodowanym, można także pomóc włączając się do Internetowej Zbiórki Żywności "Pomóż Powodzianom". Na stronie www.bankizywnosci.pl znajdują się odnośniki do strony internetowej sklepu współpracującego z Bankiem Żywności.

Kupiona przez internautów żywność zostanie przekazana do magazynów Banków Żywności, które rozdysponują ją do organizacji społecznych, zajmujących się bezpośrednio pomocą poszkodowanym. Wśród rekomendowanych artykułów są: woda pitna, konserwy, produkty "instant" nie wymagające gotowania, suche pieczywo i inne trwałe artykuły żywnościowe.

Szczegółowe informacje na temat pomocy powodzianom znajdziemy na stronach organizacji społecznych www.caritas.pl, www.pck.pl i www.bankizywnosci.pl

 

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: