WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Pościg za uchodźcami w lesie pod Krapkowicami! Kontrowersyjna PROWOKACJA starosty

Pościg za uchodźcami w lesie pod Krapkowicami! Kontrowersyjna PROWOKACJA starosty

29.09.2016, godz. 16:39
Pościg za uchodźcami w lesie pod Krapkowicami! Kontrowersyjna PROWOKACJA starosty
Pościg za uchodźcami w lesie pod Krapkowicami! Kontrowersyjna PROWOKACJA starosty foto: Chlebem i solą/ Facebook

To były ćwiczenia "Cudzoziemcy 2016", które odbyły się w powiecie krapkowickim. Na czym polegały? Licealiści z miejscowości Gogolin udawali uchodźców z Czeczenii. Uciekali po lesie, a ścigały ich prawdziwe służby bezpieczeństwa. Wpisy na temat tych ćwiczeń pojawiły się na stronach powiatu i starosty krapkowickiego Macieja Sonika, jednak zostały już usunięte.

O Krapkowicach zrobiło się głośno za sprawą ćwiczeń, które odbyły się tam w ostatnich dniach. "Cudzoziemcy 2016" to inicjatywa Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Uczniowie szkoły średniej z Gogolina udawali uchodźców z Czeczenii. Są przewożeni samochodem ciężarowym, który w pewnym momencie ulega awarii. Wtedy oni uciekają w las na terenie powiatu krapkowickiego i próbują przedostać się na zachód. Grupa "imigrantów" liczy około 50 osób. Na miejsce skierowano policję, straż pożarną i straż graniczną. Funkcjonariusze gonią po lesie rzekomych cudzoziemców, łapią, zakuwają w kajdanki i zamykają w pojazdach - tak właśnie wyglądał scenariusz ćwiczeń "Cudzoziemcy 2016". Początkowo starosta krapkowicki z dumą chwalił się tymi ćwiczeniami na swoim profilu na Facebooku, jednak ze względu na falę hejtu skasował posty.

Głos w sprawie zabrali przedstawiciele  inicjatywy Chlebem i Solą. "Uczniowie liceum ogólnokształcącego w Gogolinie uczą się polowania na ludzi" - zaalarmowali na Facebooku. "Czy w ramach zajęć uczniowie dowiedzieli się, przed czym uciekają ludzie z Czeczenii, próbujący przekroczyć Polską granicę np. w Terespolu? (...) Czy raczej mieli poczucie, że wcielili się w rolę przestępców uciekających do lasu, bo przecież to ćwiczenia obronne przeciwko 'uchodźcom'?" - pytano.

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: