WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska ULEWA w Łodzi! Ulice miasta ZALANE

ULEWA w Łodzi! Ulice miasta ZALANE

25.07.2016, godz. 20:04
Ulewa w Łodzi
foto: EAST NEWS

Takiej ulewy mieszkańcy nie widzieli już dawno! To, co wydarzyło się w Łodzi około 14.00 było straszne. Burza, która rozpętała się nad miastem narobiła niewyobrażalnych szkód. W zaledwie kilkanaście minut zalane zostały torowiska tramwajowe, samochody na parkingach, ulice nie przypominały siebie, a raczej rwące rzeki!

Synoptycy zapowiadali gwałtowne ulewy i burze z gradem, ale nikt nie przypuszczał, że Łódź zostanie całkowicie zalana! Wody przybywało z minuty na minutę i w końcu zalane zostały miejskie ulice. Kierowcy nie mogli wsiąść do aut, bo te stały w wodzie. Wstrzymano ruch tramwajów, ponieważ torów nie było widać spod wody, podaje dzienniklodzki.pl. Dopiero po ponad dwóch godzinach część tramwajów ruszyła na swoje trasy, inne musiały jeździć objazdami.

Zalane zostały też przejścia podziemne dworca Łódź Kaliska. Jak podaje expressilustrowany.pl przechodnie, aby przejść ulicami musieli zdejmować buty i podwijać nogawki, bo chodniki były jak potoki! Kierowcy zaś próbowali przepychać swoje auta w miejsca położone nieco wyżej. Ale woda wdzierała się tam, gdzie chciała. Pełne ręce roboty mieli więc łódzcy strażacy, którzy tylko do godziny 16.30 wyjeżdżali do niemal 100 interwencji w mieście i okolicznych miejscowościach. Głównie byli wzywani do wypompowywania wody z piwnic podtopionych domów.

Zobacz: Tym Irakijczyk z Łodzi MÓGŁ zabić. Co znalazło ABW?

Źródło: TVN Meteo/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: