WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Powstanie park na Odolanach

Powstanie park na Odolanach

09.08.2016, godz. 16:15
Stara Wola
Stara Wola foto: YouTube

Jeszcze w tym roku stworzony zostanie ogólnodostępny park na Odolanach – wynika z umowy pomiędzy ZGN Wola a firmą Robyg.

Teren o powierzchni 1,3 ha położony u jest zbiegu ul. Sowińskiego i Jana Kazimierza. W jego centralnej części powstanie duży plac zabaw dla dzieci. Zaplanowano też m.in. kwiecisty labirynt. Dzielnica na ten cel nie wyda ani złotówki, gdyż inwestycję zrealizuje deweloper.

– Przez ostatnie kilka miesięcy trwały prace związane z przygotowaniem niezbędnej dokumentacji. Została już wykonania inwentaryzacja geodezyjna drzew i zieleni. Na jej podstawie wykonano i uzgodniono projekt zieleni. Dziś podpisaliśmy umowę, na mocy której firmie Robyg zostały przekazane grunty na czas inwestycji – mówi burmistrz Woli Krzysztof Strzałkowski.

- Nasze działania na rzecz infrastruktury na Woli nie ograniczają się wyłącznie do parku – zmodernizowaliśmy również jezdnie, chodniki czy oświetlenie uliczne. Udostępniliśmy także szereg miejsc parkingowych – dodaje Zbigniew Wojciech Okoński, prezes Robyg S.A.

Gotowy jest również projekt przyszłego parku. W jego centralnej części powstanie duży plac zabaw dla dzieci w różnym wieku. Do dyspozycji najmłodszych będą linarium, piaskownica oraz zestaw zabawowy składający się m.in. z drabinek, zjeżdżalni oraz lin służących do wspinania. Niewątpliwą atrakcją będzie również kwiecisty labirynt wykonany z niskiego, 30-centymetrowego, formowanego żywopłotu z tawuły japońskiej.

Głównym elementem zagospodarowania będą ciągi piesze łączące ul. Sowińskiego oraz Jana Kazimierza. Powstaną również mniejsze alejki parkowe z nawierzchni naturalnej. Całość zostanie dopełniona nasadzeniami drzew i krzewów. Kompozycja nasadzeń zieleni oparta będzie na kolistych rabatach, skupionych wzdłuż głównej ścieżki i zamkniętych formowanym żywopłotem z irgi błyszczącej. Planowane jest dosadzenie 32 drzew.

Na realizację inwestycji firma Robyg przeznaczy kwotę 350 tys. zł. Po zakończeniu prac teren zostanie bezpłatnie przekazany na rzecz miasta.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: