WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polska PREZESI spółek giełdowych ZARABIAJĄ miliony. KTO zarabia NAJWIĘCEJ

PREZESI spółek giełdowych ZARABIAJĄ miliony. KTO zarabia NAJWIĘCEJ

30.07.2012, godz. 02:50
Pieniądze, banknoty
Znajomi generał Petelickiego otwarcie przyznają, że w ostatnim czasie zmagął się on z poważnymi problemami finansowymi. – Rok temu przestał pracować w firmie Ernst&Young, w której bardzo dobrze zarabiał jako doradca strategiczny na kontrakcie menadżerskim – powiedział "Faktowi" znajomy Petelickiego. – Bardzo to odejście przeżył, bo w środowisku mówiło się, że jego rozstanie z tą firmą spowodowane jest miedzy innymi faktem, że od dłuższego czasu nie miał już kontaktów na najwyższych szczeblach –dodał. Petelicki stracił swoje kontakty przez swój niewyparzony język. Bezskutecznie próbował szukać nowej pracy. Na pewno wiązało się to również z upokorzeniem i poczuciem porażki, z którymi ten, przywykły do sukcesów człowiek, kiepsko sobie radził. foto:

Luksusowe rezydencje, drogie samochody i morze pieniędzy. Tak wygląda rzeczywistość najlepiej zarabiających prezesów spółek giełdowych. Zwykli Polacy mogą tylko z zazdrością spoglądać w ich stronę. By dorównać miesięcznemu wynagrodzeniu najlepiej opłacanego z nich, trzeba by było harować w pocie czoła przez dwadzieścia dwa lata!

Z raportu przygotowanego przez PwC Polska wynika, że w zeszłym roku dziesięciu najlepiej zarabiających prezesów spółek giełdowych zgarnęło łącznie 60 mln zł! I choć zwykli Polacy już kolejny rok zmuszeni byli do zaciskania pasa, to zarobki prezesów wzrosły prawie o 25 proc.!

Czołówkę krezusów otwiera Janusz Filipiak (60 l.) z Comarchu. Jeszcze w ostatnim rankingu szef informatycznego giganta znajdował się na trzecim miejscu wśród najlepiej opłacanych prezesów. Obecnie jednak jest niekwestionowanym liderem z zarobkami sięgającymi miliona złotych miesięcznie!

Tuż zanim uplasował się Jacek Podoba (45 l.). Prezes Towarzystwa Ubezpieczeniowego Europa w ciągu całego 2011 r. zarobił 8,7 mln zł. Na trzecim miejscu znalazł się Markus Tellenbach (52 l.), któremu kierowanie telewizją TVN przyniosło łączne wynagrodzenie w wysokości 7,3 mln zł. Listę najlepiej opłacanych prezesów zamyka Luigi Lovaglio (57 l.). Prezes Pekao zarobił "zaledwie" niecałe 3,5 mln zł.

Oni zarabiają najwięcej

Janusz Filipiak (60 l.), Comarch - 11,8 mln

Jacek Podoba (45 l.), Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa - 8,7 mln

Markus Tellenbach (52 l.), TVN - 7,3 mln

Alicja Kornasiewicz (61 l.), Pekao - 6,2 mln

Dominik Libicki (49 l.), Cyfrowy Polsat - 5,1 mln

Moshe Greidinger, Cinema City - 4,8 mln

Piotr Janeczek (57 l.), Stalprodukt SA - 4,6 mln

Dariusz Orłowski, Wawel - 3,8 mln

Richard Gaskin (47 l.), BPH - 3,8 mln

Luigi Lovaglio (57 l.), Pekao - 3,5 mln

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: