WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Próbna matura 2016 język polski OPERON. Co będzie na maturze? [PRZECIEKI]

Próbna matura 2016 język polski OPERON. Co będzie na maturze? [PRZECIEKI]

21.11.2016, godz. 12:47
Matura 2016. Język polski ustny
Próbna matura 2016 język polski OPERON. Co będzie na maturze? [PRZECIEKI] foto: Archiwum

Matura próbna 2016 język polski Operon. Już jutro o godzinie 9 uczniowie napiszą próbny egzamin maturalny z języka polskiego. Co w tym roku może pojawić się na próbnej maturze? SE.pl postanowił to sprawdzić. Zobaczcie, jakie są przecieki z próbnej matury 2016.

Matura próbna język polski 2016 z Operonem. 22 listopada punktualnie o godzinie 9 uczniowie napiszą próbną maturę z języka polskiego. Co w tym roku może znaleźć się w arkuszach? To na razie pozostaje tajemnicą. Zdaniem części internautów, w tym roku na próbnej maturze mogą pojawić się "Dziady" Adama Mickiewicza oraz "Lalka" Bolesława Prusa. Czy te przewidywania uczniów się sprawdzą? Przekonamy się o tym już 22 listopada, kiedy maturzyści przystąpią do egzaminu. Przypomnijmy, że w matura jest podzielona na dwie części: podstawową oraz rozszerzoną.

Na rozwiązanie pierwszej części, uczniowie będą mieli 170 minut. O godzinie 14 maturzyści napiszą maturę próbnę z Operonem z języka polskiego z części rozszerzonej. Na udzielenie odpowiedzi będa mieli 180 minut.

Zobacz: Matura 2016 matematyka PRZECIEKI. Co może znaleźć się na maturze z matematyki?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: