WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska PROGNOZA POGODY NA LATO 2012: Na URLOP tylko W SIERPNIU

PROGNOZA POGODY NA LATO 2012: Na URLOP tylko W SIERPNIU

10.05.2012, godz. 18:59
Na urlop tylko w sierpniu
foto:

Już najwyższy czas, żeby zaplanować wakacyjne wyjazdy! Jednak jak to zrobić, by trafić na idealną pogodę i nie być narażonym na deszczowy urlop? Z nami to proste, bo synoptycy zdradzili "Super Expressowi" wyniki prognoz długoterminowych na wakacyjne miesiące.

Za oknem jeszcze wiosna, a Polacy już zastanawiają się, jaka pogoda będzie podczas ich letniego urlopu. Odpowiedź na to pytanie zna Waldemar Skałba z warszawskiego biura meteorologicznego Cumulus, który specjalnie dla nas sporządził prognozę na wakacje.

Według niej do końca maja będzie ciepło, choć chwilami burzowo. W czerwcu zaczną się za to prawdziwe upały, jednak przerywane gwałtownymi burzami z gradem. Urlop w lipcu powinni wybrać ci, którzy lubią tropikalne temperatury, bo znacznie przekroczą one 30 stopni Celsjusza, ale trzeba być przygotowanym na naprawdę ekstremalne zjawiska pogodowe - burze, grad, a nawet trąby powietrzne!

Idealny na urlop jest w tym roku sierpień: - Pogodny, z dużą ilością słońca, tylko czasami z przelotnymi opadami deszczu, ciepły, choć nie upalny - mówi synoptyk.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: