WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Program RODZINA NA SWOIM zostanie ZASTĄPIONY programem MDM - MIESZKANIE DLA MŁODYCH

Program RODZINA NA SWOIM zostanie ZASTĄPIONY programem MDM - MIESZKANIE DLA MŁODYCH

14.10.2012, godz. 14:42
bieńkowska, nowak
foto: PrintScreen TVN24

W niedzielę, 14.10.2012, odbyła się konferencja prasowa minister rozwoju regionalnego Elżbiety Bieńkowskiej oraz ministra transportu Sławomira Nowaka. Ministrowie komentowali expose Donalda Tuska.

W niedzielę, 14.10.2012, Sławomir Nowak, minister transportu, oraz Elżbieta Bieńkowska, minister rozwoju regionalnego, szczegółowo skomentowali program, który przedstawił Donald Tusk w swoim expose. Nowak zwrócił szczególną uwagę na kolej. - Jeśli chodzi o pakiet zmian w PKP (...) teraz przyszedł czas na koleje. Musimy dokończyć całą perspektywę drogową (...) ale koleje są niemniej ważne. Robię wszystko i będę wdrażał pakiet zmian na kolei - Powiedział minister i dodał, że koleje będą czystsze, bardziej punktualne.

Nowak też mówił o nowym programie, który ma zastąpić wygasający w tym roku RODZINA NA SWOIM. Nowy program to MIESZKANIE DLA MŁODYCH czyli MDM - będzie on skierowany do rodzin i singli do 35 roku życia. - Każda taka rodzina może liczyć na 10 procentową dopłatę do kredytu mieszkaniowego - powiedział Nowak. Program MDM - podobnie jak RODZINA NA SWOIM - jak zapewnił minister transportu - dedykowany będzie dla mieszkań do 75 m kw.

Program MDM ma wejść w życie w połowie 2013 roku.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: