WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Prokuratura i policja sprawdza: kto jest winny eksplozji na lekcji chemii?

Prokuratura i policja sprawdza: kto jest winny eksplozji na lekcji chemii?

20.05.2017, godz. 05:00
Szkolny eksperyment eksplodował mi w twarz
foto: Marcin Gadomski/Super Express

Jak to możliwe, że tragiczny wypadek, który o mało nie oślepił 17-letniego Mikołaja, wydarzył się na lekcji w szkole, pod okiem doświadczonego nauczyciela? Sprawdza to policja z Malborka pod nadzorem prokuratury.

O tym przerażającym wypadku pisaliśmy wczoraj. Podczas lekcji chemii w II Liceum Ogólnokształcącym w Malborku uczniowie przeprowadzali prosty i teoretycznie zupełnie bezpieczny eksperyment.

Mikołaj (17 l.) mieszał w moździerzu siarkę, manganian potasu oraz glinę. Nagle zmieszane substancje eksplodowały w jego rękach! Poważnie poparzony nastolatek trafił do szpitala, jego oczy ocalały tylko dzięki ochronnym okularom!

Co mogło pójść nie tak? Pierwsze, co się nasuwa - coś było nie tak z substancjami, które mieszał chłopak. Ale Zbigniew Kowalski - dyrektor szkoły - zapewnia nas, że to niemożliwe.

- Prawdopodobnie to był nieszczęśliwy wypadek. Środki chemiczne użyte do doświadczenia chemicznego były trzymane w zamkniętym pomieszczeniu, gdzie nikt oprócz nauczyciela nie miał dostępu, były kupione w hurtowni, posiadały wszelkie certyfikaty i nie były przeterminowane - zapewnia nas.

Czy tak było faktycznie? A może ktoś miał do nich dostęp? Policja zabezpieczyła na miejscu wszelkie ślady.

- Technik policyjny wykonał oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczył chemiczną substancję do dalszych badań. W tej chwili policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Malborku ustala szczegóły przebiegu tego zdarzenia. Dochodzenie prowadzone jest pod kątem nieumyślnego narażenia życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - wyjaśniła nam posterunkowa Klaudia Piór, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Malborku.

Zobacz: Malbork. WYBUCH na lekcji chemii spalił twarz uczniowi

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: