WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV

Prosta i elastyczna oferta

21.09.2016, godz. 00:00
Prosta i elastyczna oferta
foto: SHUTTERSTOCK

Mało kto, według badań, wie, ile danych zużywamy np. puszczając dziecku bajkę na YouTubie. Albo przeglądając oferty na serwisie aukcyjnym. Sprawdź, jak cieszyć się swobodnym dostępem do internetu i nie przepłacać.

Jeden giga, dwa, pięć, dwadzieścia – ile internetu potrzebuję, by nie zostać w połowie miesiąca bez możliwości kontaktu ze światem? Rzadko kto potrafi odpowiedzieć sobie na to pytanie. Bo niby skąd ma wiedzieć?

Kalkulator podliczy dane

Mamy różne zwyczaje – jedni zaglądają do sieci na chwilę, by sprawdzić e-maila, pogodę czy wiadomości. Inni z Internetu w swoim smartfonie korzystają niemal non stop – dyskutują na Facebooku, grają, oglądają filmy. Jak określić, jakiego pakietu danych potrzebujesz? Możesz zdać się na poradę doradcy klienta lub skorzystać z kalkulatora, jaki zamieszcza na swojej stronie internetowej T-Mobile. Wystarczy, że odpowiesz na kilka prostych pytań dotyczących własnych zwyczajów, by dowiedzieć się, czy potrzebujesz 5 czy 10 GB. A może najlepszy dla ciebie będzie dostęp do sieci bez limitu? Dobrze jest to wiedzieć jeszcze przed podpisaniem umowy, by z jednej strony nie przepłacać za usługi, z których nie korzystamy, a z drugiej – móc swobodnie surfować po sieci.

Będzie, jak chcesz

Pamiętaj, że niektórzy operatorzy, na przykład T-Mobile, pozwalają klientom na zmiany w trakcie trwania abonamentu – możesz w miarę potrzeby zwiększać swój limit danych lub wracać do jego pierwotnej wartości. Robisz to sam w swoim smartfonie, bo masz prostą aplikację, która pozwala na samodzielne zarządzanie usługami (sprawdzasz, ile zużywasz i ewentualnie zmieniasz). W T-Mobile masz też możliwość korzystania z wielu aplikacji za darmo, nie zużywając nic z pakietu internetowego. Do woli możesz cieszyć się dostępem do popularnych serwisów społecznościowych, nawigacji, autoryzowanych sklepów z aplikacjami czy muzyką oraz internetowych stacji radiowych. Z tych aplikacji oraz swojego pakietu internetowego możesz korzystać także na innych urządzeniach, np. na tablecie, ponieważ dostajesz w pakiecie dwie karty SIM.

Wiesz, za co płacisz

Czy przeczytałeś kiedykolwiek swoją umowę z operatorem od początku do końca? Badania pokazują, że większość z nas nie wie, za co płaci. Klienci telefonii komórkowych nie wiedzą, jakiego limitu danych potrzebują, ile kosztuje dana usługa, a nawet, że nie muszą prosić o włączenie takiej czy innej funkcjonalności, bo ją już mają. T-Mobile pozwala swoim klientom dopasować ofertę do swoich potrzeb – wypełniasz ankietę, w której określasz, ile SMS-ów i MMS-ów chcesz mieć w abonamencie, ile internetu potrzebujesz, jakie cechy smartfona są dla ciebie najistotniejsze (duży wyświetlacz, mocna bateria, jakość zdjęć itp.). I płacisz tylko za to, czego potrzebujesz i co dostajesz. Nielimitowany Internet jest przy tym dostępny nawet przy najniższym abonamencie. Zanim podpiszesz umowę, dostaniesz jej podsumowanie – wszystkie usługi zostaną na niej uwzględnione i wycenione. Będziesz dokładnie wiedział, na co się decydujesz i ile cię to kosztuje. W dodatku prosto i przejrzyście – wszystko zmieści się na jednej kartce papieru.

 

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: