WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Przebiegli maraton z 10-kilogramowymi plecakami [GALERIA]

Przebiegli maraton z 10-kilogramowymi plecakami [GALERIA]

28.11.2016, godz. 02:00
Przebiegli maraton z 10-kg plecakami
Przebiegli maraton z 10-kg plecakami foto: Super Express

Zmęczenie, pot i ból to jedyni przyjaciele uczestników Maratonu Komandosa. Bieg zgromadził na starcie 600 śmiałków gotowych podjąć morderczą próbę. Musieli założyć ciężkie buty, mundury i taszczyć plecaki ważące co najmniej 10 kg. Super Express postanowił nagrodzić zawodnika, który dźwigał najcięższy plecak.

Biegli wojskowi, policjanci, strażacy, strażnicy miejscy i ochroniarze. Biegł także górniczy ratownik, który zamiast plecaka miał na sobie aparat ratunkowy. Bez względu na wiek, kobiety i mężczyźni objuczeni byli tak samo. Nawet najstarsza, 68-letnia uczestniczka, Ewa Kasiecka nie mogła liczyć na fory.

- Ten bieg to fenomen. Sam przebiegłem maraton cztery razy i to naprawdę bolało. Cieszy liczba zawodników, która czyni go jednym z liczniejszych w kraju - mówi st. chor. szt. Zbigniew Rosiński, prezes Wojskowego Klubu Biegacza, organizatora maratonu.

Najszybciej, bo z czasem 3 godz. 3 min i 49 s, maraton ukończył Artur Pelo z 1. Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego. Wśród kobiet najlepsza była Anna Kurdyk, reprezentująca Fitness Army Group z Wrocławia (czas 4 godz. 32 min 43 s).

Specjalną nagrodę od "Super Expressu" dla zawodnika, który przybiegnie na metę z najcięższym plecakiem otrzymał sierż. pchor. Łukasz Stanecki z Wyższej Szkoły Oficerskiej we Wrocławiu. Jego plecak po ukończeniu zawodów ważył aż 16,10 kg.

Serdecznie gratulujemy.

Zobacz: Pijani dzielnicowi rozbijali się po Inowrocławiu

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: