WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Przywracamy zwierzętom wiarę w ludzi

Przywracamy zwierzętom wiarę w ludzi

20.03.2017, godz. 00:00
Przywracamy zwierzętom wiarę w ludzi
foto: Stowarzyszenie "Inicjatywa Dla Zwierząt"

Stowarzyszenie "Inicjatywa Dla Zwierząt" (www.idz.org.pl) powstało w 2004 roku w Zielonej Górze. Celem, który od początku nam przyświecał była pomoc zwierzętom. Powstaliśmy by pomagać tym, których prawa często są zapominane, pomijane, ignorowane... Zwierzęta nie mają niestety głosu by upomnieć się o swoje i w ciszy cierpią złe traktowanie. My chcemy być ich głosem i przypominać ludziom o obowiązkach jakie spoczywają na nich względem naszych braci mniejszych.

Naszym mottem jest „Przywracamy zwierzętom wiarę w ludzi”.

Od 2010 roku prowadzimy Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze. Przeprowadziliśmy w nim liczne remonty i modernizacje, organizujemy różne akcje promujące adopcje czy wolontariat, promujemy naszych podopiecznych w Internecie (www.schroniskozg.pl) i dzięki temu zielonogórskie schronisko jest jednym z najlepszych schronisk w Polsce, ze wskaźnikiem adopcyjności sięgającym ponad 90%. Grono pracowników pełnych empatii i miłości do zwierząt dba, aby w porze karmienia każdy dostał swoją porcję, aby kojce były posprzątane i żeby każdy zwierzak dostał swoją porcję lekarstw, jeśli ich potrzebuje. Blisko 100-osobowa grupa wolontariuszy uczy, socjalizuje, czesze i bawi się z psami i kotami, dzięki czemu łatwiej jest im znaleźć domy. Wycofane zwierzaki dzięki nim wychodzą ze skorupek, niesforne uczą się, co wolno, a czego nie, a te, które wcześniej miały tylko złe doświadczenia z ludźmi poznają, że dotyk może być też dobry, że nikt ich nie będzie bił, że będą miały pełną miskę i nie stanie się im krzywda…

Od 2017 roku prowadzimy Schronisko dla Zwierząt Małych w Dłużynie Górnej. Pracują w nim ludzie, którzy spełniają się w pracy ze zwierzakami i dobro czworonogów stawiają na pierwszym miejscu.

Powoli wprowadzamy zmiany w placówce, myślimy nad remontami i robimy pierwsze modernizacje, ustalamy plan działań na kolejne miesiące. W schronisku od dawna działa świetna i zgrana grupa wolontariuszy, która zajmuje się zbiórkami czy promocją schroniskowych zwierzaków w okolicy i internecie (www.schroniskodg.pl).

Oczywiście pamiętają też o tym, żeby wszystkie zwierzaki czuły się kochane i bezpieczne, były wybiegane, wyczesane i szczęśliwe. Poświęcają im każdy wolny czas, przyjeżdżają nawet w święta. Doskonale wiemy, że każda adopcja to nasz wspólny sukces i każdy z nas jest bardzo ważny w funkcjonowaniu takiego miejsca.

Przeprowadzamy liczne interwencje walcząc o dobre warunki życia zwierząt, edukujemy i uświadamiamy… Nie jest to łatwe, spotykamy bardzo wiele różnych ludzi, od nieświadomych, bo działających z premedytacją. To niełatwe, ale nie chcemy przestać działać. Wiemy, że nie możemy, że jeśli nie my, to być może nikt nie stanie w obronie tego zwierzęcia. Jeśli trzeba – odbieramy też czworonogi, a sprawy kierujemy do sądu. W schronisku przywracamy zwierzętom wiarę w ludzi, dzięki nam odzyskują w oczach radość i blask; przypominamy, jak to jest merdać ogonem czy mruczeć z zadowolenia, szukamy im dobrych domów.

W 2013 roku stworzyliśmy i od tamtej pory zarządzamy stroną www.zbiorkanaburka.pl. Dzięki niej pozyskujemy fundusze przede wszystkim na leczenie zwierzaków, które są pod naszą opieką. Zdarza nam się zbierać też na remonty schronisk czy pilne potrzeby typu materace przeciwodleżynowe albo pralki, natomiast zawsze jest to zbiórka, która bezpośrednio czy pośrednio dotyczy zwierząt. Dzięki tej stronie i dzięki Darczyńcom, zwierzaki mogą być rehabilitowane (bez tego wiele z nich by nie już nie chodziło!), leczone, diagnozowane… Pomagamy też innym organizacjom czy osobom prywatnym, które potrzebują wsparcia dla swoich podopiecznych, a z różnych względów nie mogliby im pomóc, gdyby nie nasze wsparcie. Zawsze powtarzamy, że każda kwota ma znaczenie, więc jeśli możesz – dorzuć drobniaka dla zwierzaka!

W 2014 roku nasza działalność została nagrodzona statuetką „Lubuskiego Anioła Roku 2013”.

Pod koniec 2014 roku Stowarzyszenie stworzyło Oddział w Wolsztynie. W tym niewielkim mieście działa całkiem spora grupa ludzi, którzy mają serca pełne miłości do zwierząt, głowy pełne pomysłów i… ręce pełne roboty, bo wszędzie są czworonogi, które potrzebują pomocy ludzi. Oddział działa bardzo sprawnie i bardzo się cieszymy, że mogliśmy pomóc im rozwinąć skrzydła.

Pod koniec 2016 roku Stowarzyszenie stworzyło Oddział w Zgorzelcu, gdzie mieszka wielu wolontariuszy działających w Dłużynie Górnej. Od razu wiedzieliśmy, że świetnie się dogadamy i że w głowach mamy ten sam cel. Potrzebowali małego pokierowania, wiedzieli, co chcą robić, ale nie zawsze wiedzieli, co mogą i jak. Wystarczyło im trochę pomóc, teraz mamy w szeregach kolejną, silną grupę zwierzolubów.

Na co przeznaczymy 1%?

W całości na pomoc potrzebującym zwierzakom; na edukację ludzi w zakresie opieki nad zwierzętami; na promocję adopcji czy wolontariatu; na walkę z właścicielami zwierząt, którzy nie spełniają ich podstawowych potrzeb… Wiemy, że czasami jeśli nie my, to nikt. Aby móc działać, potrzebujemy Waszego wsparcia!

Podaruj nam 1% podatku! KRS 0000213078


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: