Rekrutacja 2015. Które studia gwarantują dobry start i konkretne umiejętności?

i

Autor: materiały prasowe

Rekrutacja 2015. Które studia gwarantują dobry start i konkretne umiejętności?

2015-09-11 11:23

Warto znać język naszych zachodnich sąsiadów. Niemiecki przydaje się nie tylko na wakacjach. Jego znajomość znacznie podnosi nasze możliwości znalezienie świetnej pracy, również za granicą. Nic więc dziwnego, że nauka jeżyka niemieckiego jest znów modna.

Już od kilku lat znajomość jednego języka obcego, którym najczęściej był angielski, nie wystarcza, by przebić się na rynku pracy. Coraz więcej osób ma świadomość, że nauka języków to najlepsza inwestycja. Zamiast egzotycznych i mało popularnych, a w konsekwencji niezbyt przydatnych, znów wybierane są te, którymi mówią nasi sąsiedzi. Jednym z najpopularniejszych jest niemiecki. Przydaje się w codziennym życiu, pracy, na wakacjach i spotkaniach towarzyskich. W dodatku nie jest wcale trudny w nauce – to język poukładany i logiczny, z jasnymi zasadami. Osoby nim władające nie mają problemów ze znalezieniem zatrudnienia – zarówno jako nauczyciele czy tłumacze, jak i w każdym innym zawodzie. Dlatego wybór filologii germańskiej jako kierunku studiów to świetna decyzja.

Dobra baza

Nie bez znaczenia jest również, gdzie podejmujemy kształcenie. Na rynku edukacji nie brak uczelni, szkół i kursów, które oferują naukę języka niemieckiego od podstaw czy pogłębianie jego znajomości. Jednak w dzisiejszych czasach, kiedy edukacja bywa traktowana jako produkt łatwo i szybko dostępny, warto postawić na renomowaną uczelnię. Tam, tak jak w Instytucie Filologii Germańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, znajdziemy najlepszą kadrę dydaktyczną oraz bogatą ofertę świetnie przygotowanych studiów. Filologia germańska w IFG UW to nie tylko możliwość studiowania języka pod okiem najlepszych, ale też świetne warunki do rozwoju. Uczelnia i Instytut oferują bowiem możliwość zagranicznych wymian i praktyk oraz pogłębiania wiedzy i umiejętności na różnych płaszczyznach. Studenci mają do dyspozycji pełną infrastrukturę – świetnie wyposażoną bibliotekę i pracownię. W IFG działa aż pięć kół naukowych, skupiających tłumaczy jeżyka niemieckiego i duńskiego, językoznawców czy kulturoznawców. Możliwość studiowania w takich warunkach to prawdziwy skarb. Taki na miarę słynnego już „złotego pociągu", tyle że całkowicie realny i dostępny dla każdego, kto chce się uczyć.

Z językiem przez życie

W IFG UW mamy możliwość nauki w kilku systemach. Do wyboru są studia magisterskie (pięcioletnie) i licencjackie (trzyletnie), stacjonarne (dzienne) i niestacjonarne (zaoczne). Oprócz tego można wybrać jeden z atrakcyjnych kierunków podyplomowych: „tłumacz języka niemieckiego" lub „menedżer kultury we współpracy regionów Unii Europejskiej". Istnieje również możliwość dalszego pogłębiania wiedzy i rozpoczęcia kariery naukowej czyli rozpoczęcie przewodu doktorskiego. Najlepsi i najbardziej ambitni studenci mogą liczyć na wsparcie finansowe – w Instytucie działa prężnie system stypendialny. Uczelnia bierze udział w programie Erasmus +, a osoby kształcące się w IFG mogą ubiegać się o stypendia Rządu Duńskiego. Sam Instytut bierze udział i organizuje wiele konferencji poświęconych kulturze, językowi oraz problemom społecznym i politycznych krajów władających językami germańskimi.

Im wcześniej tym lepiej

IFG ma jednak znacznie szerszą ofertę. Z jego bazy i możliwości nauki mogą korzystać nie tylko maturzyści i absolwenci innych studiów wyższych. Znajdziemy tam również kursy językowe dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć naukę języka niemieckiego lub odświeżyć sobie jego znajomość. Wszystkie informacje – na temat oferty studiów i kursów w Instytucie Filologii Germańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz rekrutacji – znajdziemy na jego stronie internetowej, http://www.ifg.uni.wroc.pl/.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki