WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska RODZINA Adama Hanuszkiewicza w smutku. ZMARŁY aktor miał za życia cztery żony

RODZINA Adama Hanuszkiewicza w smutku. ZMARŁY aktor miał za życia cztery żony

05.12.2011, godz. 10:00
Adam Hanuszkiewicz
foto:

Wybitny aktor i reżyser Adam Hanuszkiewicz odszedł z tego świata w wieku 87 lat. Wielokrotnie odznaczany za swoje zasługi artysta, miał bogate w związki małżeńskie życie. Był czterokrotnie żonaty - w tym trzy raz z aktorkami. Jego syn Piotr jest reżyserem.

Adam Hanuszkiewicz, zanim zmarł w warszawskim szpitalu przy ulicy Stępińskiej, był za życia amatorem pięknych kobiet. Nie szukał daleko swoich ukochanych - trzy wybranki jego życia były aktorkami.

Po raz pierwszy Hanuszkiewicz ożenił się w wieku 18 lat we Lwowie. Jego drugą wybranką była aktorka Zofia Rysiówna (†83 l.). Trzecią żoną była również artystka, występująca do dziś Zofia Kucówna (78 l.). Czwarta i ostatnia małżonka reżysera to młodsza od niego o 30 lat, teatralna aktorka Magdalena Cwenówna (57 l.), która wyszła za Hanuszkiewicza w 1990 roku.

Hanuszkiewicz o rodzinie - fragment jednego z wywiadów:

"Jestem z rozbitej rodziny. Sam rozbiłem niejedną. Nie wszyscy są zdolni do miłości. To kalectwo, jak krótsza ręka czy noga. A może problemem jest jej trwałość? Pytanie, czy jak się uczucie kończy, rozejść się, czy na siłę utrzymywać fikcję, dla dobra dzieci? Dziecko jest od razu dojrzałym człowiekiem, tyle, że o ograniczonej świadomości. Zawsze wyczuje fałsz. Ja chyba nie nadaję się na ojca, ale dumny jestem ze swego teatralnego ojcostwa".

Znany syn zmarłego aktora, reżyser filmowy Piotr Hanuszkiewicz, jest owocem związku z Zofią Rysiówną. Z aktorką Hanuszkiewicz doczekał jeszcze córki Katarzyny. Najstarszym dzieckiem zmarłego artysty jest córka Teresa, z pierwszego małżeństwa.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: