WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Ciekawostki USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Rok szkolny 2016/2017 kalendarz. Kiedy dni wolne? [HARMONOGRAM, TERMINY]

Rok szkolny 2016/2017 kalendarz. Kiedy dni wolne? [HARMONOGRAM, TERMINY]

01.09.2016, godz. 08:20
Szkoła, klasa
foto: EAST NEWS
Już 1 września uczniowie powrócą do szkół po wakacyjnej przerwie. Jako że wakacje przemijają bardzo szybko, zapewne część uczniów już teraz sprawdza, kiedy w roku szkolnym 2016/2017 będą dni wolne od szkoły. Wszystkich uczniów, którzy są zainteresowani jak wygląda kalendarz na nowy rok szkolny, zapraszamy do zapoznania się z listą dni wolnych, którą przygotował SE.pl.

Nowy rok szkolny 2015/2016 rozpocznie się już za kilka dni, czyli 1 września. Część uczniów z pewnością już zaczyna tęsknić za wakacjami, które wyjątkowo w tym roku były bardzo upalne. Na szczęście nowy rok szkolny 2016/2017 będzie miał również kilkanaście dni wolnych. Pierwszym wolnym dniem, który wypada w nowym roku szkolnym jest Dzień Nauczyciela, czyli 14 października (piątek). Wolny jest również 1 listopada (Wszystkich Świętych), który w tym roku przypada we wtorek. Dniem wolnym jest także Święto Niepodległości. 11 listopada w tym roku wypada w piątek, dzięki czemu uczniowie i nauczyciele będą mogli odpocząć od szkoły. Tradycyjnie wolne dni uczniowie będą mieli również podczas Bożego Narodzenia. W połączeniu z Sylwestrem, żacy będą mieli odpoczynek od szkoły między 23 grudnia a 1 stycznia. Wolne dni przypadają również podczas Święta Trzech Króli (6 stycznia, piątek), Świąt Wielkanocnych (13 - 18 kwietnia), Święta Pracy (1 maja, poniedziałek) oraz Święta Konstytucji 3 maja (środa). Uczniowie będą mieli również wolne podczas Bożego Ciała (15 czerwca, czwartek).

Warto pamiętać, że uczniowe odpoczną od szkoły także podczas ferii zimowych 2017. Poniżej można znaleźć dokładną rozpiskę:

Czytaj: Ferie zimowe 2017. Kiedy ferie w nowym roku szkolnym? [HARMONOGRAM, TERMINY]

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: