WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Rozpacz rodziców Gucia: Nie pozwólcie umrzeć naszemu synkowi

Rozpacz rodziców Gucia: Nie pozwólcie umrzeć naszemu synkowi

06.02.2017, godz. 06:00
Nie pozwólcie umrzeć naszemu Guciowi
foto:

To trzymiesięczne śliczne maleństwo nie zdaje sobie sprawy, jak straszny los je czeka. Właśnie zdiagnozowano u niego potworną chorobę - rdzeniowy zanik mięśni. A to oznacza, że Gucio Ożarowski z Wrocławia umrze, zanim skończy dwa lata. No, chyba że jego rodzice uzbierają pieniądze na piekielnie drogą terapię we Francji.

1300 euro - tyle kosztuje jeden dzień pobytu w paryskiej klinice pod opieką prof. Laurenta Saivaresa. Tę kwotę Agata i Marcin Ożarowscy, rodzice chłopczyka, muszą pomnożyć przez pięć, bo tyle dni (na razie) spędzi Gucio u francuskich cudotwórców. A i tak udało się zminimalizować koszty, bo nieprawdopodobnie drogie zastrzyki w kręgosłup, które mają powstrzymać postępy śmiertelnej choroby, Gucio otrzyma za darmo!

- W Polsce rdzeniowy zanik mięśni jest uważany za chorobę nieuleczalną, a dzieci czekają na śmierć w hospicjach. My jednak znaleźliśmy ratunek w Paryżu, tyle że nas na to nie stać - mówią państwo Ożarowscy. Gdy trzy miesiące temu Gustaw przyszedł na świat, dosłownie oszaleli ze szczęścia, by po kolejnych kilku tygodniach wpaść w czarną rozpacz, gdy dowiedzieli się, na co jest chory ich synek. Ale mimo łez i początkowego zwątpienia postanowili walczyć o swoje ukochane maleństwo.

- Na razie chodzi o pięć dawek leku i o tyleż dni szpitalnych - opowiadają. - Potem Gucio ma dostawać zastrzyki co cztery miesiące. Niestety, jeśli medycyna nie znajdzie innego sposobu na rdzeniowy zanik mięśni, nasz synek będzie zdany na zastrzykową terapię do końca życia - dodają państwo Ożarowscy. Stają na głowie, żeby błyskawicznie uzbierać potrzebne pieniądze, bo Gucia lada dzień trzeba będzie zawieźć do Paryża. A potem znów i znów, i znów.

POMÓŻ GUCIOWI

Pieniądze dla chłopca zbiera warszawska Fundacja Avalon - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym. Można je wpłacać na konto 62 1600 12860003 0031 8642 6001, w tytule wpłaty koniecznie trzeba podać: Ożarowski, 7193.

Zobacz: Walka samotnej matki. "Zabrali mi 500 Plus, bo zarobiłam o 7,28 zł za dużo" [ZDJĘCIA]

Źródło: NOWA TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: