WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Rybnik: Policjant postrzelił w brzuch agresywnego mężczyznę

Rybnik: Policjant postrzelił w brzuch agresywnego mężczyznę

12.11.2016, godz. 12:17
UKRADŁ BROŃ OJCU I ZABIŁ SIĘ.
foto: Super Express

Rybnik. Wezwanie do domowej awantury zakończyło się postrzeleniem agresywnego 36-latka. Mężczyzna miał zamachnąć się na policjanta nożem, wtedy padł strzał. Awanturnik dostał w brzuch.

W piątek 11 listopada funkcjonariusze policji z Rybnika zostali wezwani do rodzinnej awantury. O interwencje poprosiła zastraszona przez męża kobieta. Z jej relacji wynikało, że 36-letni mąż jest pobudzony, agresywny i pod wpływem alkoholu. Po przybyciu na miejsce policjantów okazało się, że awanturnik zdążył uciec przed ich przyjazdem. Funkcjonariusze zaczęli przeszukiwać blok. W pewnym momencie na klatce schodowej zauważyli mężczyznę z nożem. Pomimo wezwania do odrzucenia niebezpiecznego narzędzia, agresywny 36-latek wziął zamach w kierunku policjanta.

- Policjant w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia- jak czytamy w oficjalnym komunikacie - strzelił w jego kierunku, trafiając w brzuch.

Rannemu udzielono pierwszej pomocy i wezwano pogotowie. 36-latek został przetransportowany do szpitala. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności wydarzenia. Agresywnemu mężczyźnie za czynną napaść na funkcjonariusza z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Co więcej, 36-latek znany jest rybnickiej policji z wcześniejszych sytuacji. Agesor w przeszłość był już karany za naruszanie nietykalności funkcjonariusza.

ZOBACZ: 3-letnia Amelka postrzeliła swojego kuzyna 2-letniego Sebastianka

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: