WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska SKANDAL! Sąd chce odebrać pani Joannie dziecko, bo ta porusza się na wózku

SKANDAL! Sąd chce odebrać pani Joannie dziecko, bo ta porusza się na wózku

21.11.2016, godz. 12:02
wózek inwalidzki, niepełnosprawny
foto: EAST NEWS

Pani Joanna w wyniku porażenia mózgowego, porusza się na wózku inwalidzkim. Nie przeszkadzało to jednak w tym, aby kobieta założyła rodzinę. 5 miesięcy temu na świat przyszła jej córeczka. Teraz sąd chce odebrać jej dziecko, jeśli do 23 listopada nie znajdzie stałej opiekunki.

Sąd dał pani Joannie czas do 23 listopada. Jeśli do tego czasu kobieta nie znajdzie opiekunki, 5-miesięczna córka pani Joanny trafi do pogotowia opiekuńczego. Sędzia uznała, że kobieta samodzielnie nie jest w stanie opiekować się córeczką, mimo iż pomoc zadeklarowały już babcia i ciocia. Pani Joanna mimo swojej niepełnosprawności, pracuje jako grafik komputerowy. Razem z córką mieszka we własnym mieszkaniu, sama się utrzymuje. Niestety po rozwodzie z mężem, który przebywa w zakładzie psychiatrycznym, sąd uznał, że nie jest ona w stanie opiekować się dzieckiem - podaje telewizjarepublika.pl.

- Sytuacja jest bardzo skomplikowana, wygląda na to, że jedynie dziecko w tej rodzinie jest w pełni sprawne i zdrowe. Problem polega na tym, że my faktycznie w Polsce nie mamy takich możliwości, aby stworzyć porządny system opieki, która by pozwalała na to, aby osoba z niepełnosprawnością, która sama nie jest osobą samodzielną, mogła pozostać z własnym dzieckiem i jednocześnie, żeby ktoś się tą osobą zajmował i też zajmował się dzieckiem – mówi telewizjirepublika.pl, Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich.

Zobacz: Rodzinny dramat! 20-latek ZADŹGAŁ nożem 6-letnią siostrę

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: