WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Salvatore Pennacchio nowy nuncjusz apostolski w Polsce

Salvatore Pennacchio nowy nuncjusz apostolski w Polsce

07.08.2016, godz. 17:03
Salvatore Pennacchio nuncjuszem apostolskim w Polsce
foto: Print screen Twitter

Nowy nuncjusz apostolski wybrany przez papieża Franciszka to Salvatore Pennacchio. Abp Pennacchio do tej pory był nuncjuszem w Indiach i Nepalu.

Włoski arcybiskup Salvatore Pennacchio został mianowany przez papieża nowym nuncjuszem apostolskim w Polsce. Funkcja ta jest odpowiednikiem rządowego ambasadora. Pennacchio zastąpi abpa Celestino Migliore, który teraz będzie przedstawicielem papieża w Rosji. Nowy nuncjusz apostolski w Polsce znany jest ze swego ogromnego podziwu dla działalności Jana Pawła II. Pennacchio często angażuje się w działalność misyjną i duszpasterską. Rzecznik Episkopatu Polski przypomniał też, że abp Pennacchio przyjechał do Polski w 2009 r., w dziesiątą rocznicę swych święceń biskupich, aby nawiedzić miejsce związane ze św. Janem Pawłem II. Według rzecznika KEP, posługę abp. Pennacchio cechuje duża wrażliwość na ludzką biedę.

Abp Salvatore Pennacchio urodził się 7 września 1952 r. w Marano w okolicach Neapolu we Włoszech. Święcenia kapłańskie otrzymał 18 września 1976 r. w diecezji Aversa. Po uzyskaniu doktoratu z filozofii, został skierowany w 1979 r. do pracy dyplomatycznej przy Stolicy Apostolskiej.

 

ZOBACZ: Strzelanina w Marsylii! NIE ŻYJĄ dwie osoby

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: