WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Sarenka straciła wzrok bo piła mleko

Sarenka straciła wzrok bo piła mleko

02.08.2016, godz. 05:00
Straciła wzrok, bo piła mleko
Straciła wzrok, bo piła mleko foto:

Anastazja niedawno się urodziła, a już jest skazana na inwalidztwo. Straciła wzrok, bo ludzie, którzy ją przygarnęli, karmili malutką sarenkę mlekiem z kartonu.

Nie wiadomo, dlaczego Anastazja znalazła się pod strzechą ludzi. Może się zagubiła? Tak czy inaczej źle trafiła. Opiekunowie karmili ją jak umieli, ale słabła z każdym dniem. W trzecim tygodniu życia trafiła do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu (woj. podkarpackie). Weterynarze ją przebadali i stwierdzili, że sarenka zupełnie nie widzi. Powodem był zła dieta. Kiedy nie mogła ssać matki, powinna dostawać kozie mleko, a piła kartonowe. - Dajemy jej odpowiednie witaminy i aminokwasy z nadzieją, że odzyska wzrok choć w części - mówi weterynarz Radosław Fedaczyński i apeluje, by nie zabierać dzikich zwierząt z lasu. Leczenie Anastazji kosztuje ok. 30 zł dziennie, więc każdy, kto chce jej pomóc, może wpłacić drobne sumy na konto ORZC.

Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych, Przemyśl, ul. Zamoyskiego 15, Bank Zachodni WBK konto nr 27 1500 1634 1216 3005 4390 0000 z dopiskiem: SARENKA

Zobacz także: Wypadek w wesołym miasteczku. Są ranni! Operatorzy karuzeli pijani

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: