WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Sędzia wymyślił nowy sposób na notorycznie chorych oskarżonych

Sędzia wymyślił nowy sposób na notorycznie chorych oskarżonych

29.10.2016, godz. 10:07
sąd, sędzia, wymiar sprawiedliwości
wymiar sprawiedliwości foto: Super Express

Problemem dla wielu sędziów jest fakt, że wielu oskarżonych nie stawia się notorycznie przed sądem, wymawiając się złym stanem zdrowia. "Gazeta Polska Codziennie" opisuje, że sędzia z Poznania wpadł na pomysł, jak zmusić do stawienia się przed sądem oskarżonych, którzy od roku przedstawiają nowe zwolnienia lekarskie. Według jego pomysłu mają się oni dzień przed rozprawą stawiać w Zakładzie Medycyny Sądowej.

 

Do takiego pomysłu skłoniło sędziego "śledztwo ówczesnej Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu przeciwko dużej grupie gangsterów, działającej nie tylko na terenie Wielkopolski". Powstało kilka aktów oskarżeń, które wysłano do różnych sądów. Główny, dotyczący blisko 20 członków gangu, trafił do Sądu Okręgowego w Poznaniu. Tymczasem pomimo upływu czasu wciąż nie odczytano nawet aktu oskarżenia. Rozprawy są odraczane a wśród powodów pojawiają się: kolizja terminów obrońców, choroba oskarżonych lub ich obrońców.

Następna rozprawa została wyznaczona na 25 listopada. Jak pisze dziennik: – Biegli z Zakładu Medycyny Sądowej zweryfikują czy stan zdrowia tych, którzy przedstawili zwolnienia, uniemożliwia im udział w rozprawie. Jeśli się nie stawią na badania, mogą usłyszeć zarzuty utrudniania postępowania karnego.

Sędzia Ewa Leszczyńska-Furtak z Sądu Okręgowego w Warszawie poinformowała, że tego typu problem to nie nowość i jest on znany w innych miastach, gdyż oskarżeni wymyślają kolejne sposoby na przedłużenie sprawy. Według niej kluczową rolę odgrywają lekarze, którzy często bezrefleksyjnie wypisują zwolnienia oskarżonym.

Zobacz także: Oto słynny Bukaciak! TO ON TRZĄSŁ STOŁECZNYM PÓŁŚWIATKIEM.

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: