WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Senior Śląski. Dobry czas na urlop

Senior Śląski. Dobry czas na urlop

22.08.2016, godz. 00:00
Dobry czas na urlop
foto: SHUTTERSTOCK

Lato się kończy, a rok szkolny za pasem. A to oznacza, że nadchodzi idealny czas na urlop! Upały zelżały, kurorty pustoszeją, ceny spadają. Pakujmy walizki i ruszajmy w Polskę lub w świat.

Opustoszałe pensjonaty w miejscowościach podgórskich i nadmorskich jeszcze nie za-mykają podwojów. Bieszczady, Beskidy i malownicze doliny sudeckie w szacie jesiennych liści są najpiękniejsze. W Zakopanem wreszcie można przejść się Krupówkami i bez trudu znaleźć miejsce w cukierni lub kawiarence. Deptaki w Ciechocinku, Busku, Polanicy i innych zdrojach nadal czekają na kuracjuszy. Nadmorskie plaże wreszcie są wolne od parawanów. Można spacerować, brodzić i napawać się pięknymi widokami.

Na ryby i na grzyby

Zajrzyjmy do biura podróży – propozycji wyjazdów, także tych krajowych, jest mnóstwo. Jeśli radzimy sobie z obsługą internetu, możemy sami znaleźć sobie kwaterę w jakimś atrakcyjnym miejscu.

A jeśli na wczasowy wyjazd nie starczy nam funduszy – nie rezygnujmy z innych możliwości. Krótkiego wypadu na grzyby, których w tym roku w lasach nie brakuje. Wycieczki z wędką nad jezioro, staw lub rzekę. A wreszcie spaceru w pobliskim lesie, z kijkami do nordic walkingu w dłoniach, ale można też wolniej, bez nich. Dla seniora każdy kontakt z wczesną jesienią to okazja do złapania porcji tlenu, zmuszenia mięśni do porcji wysiłku, dostarczenia organizmowi dozy zdrowia, które jesienią i zimą będzie nam szczególnie potrzebne.

To nasza pora

Postępując zgodnie z rytmem przyrody przestawiamy swój zegar biologiczny. Wiosna i lato to okres aktywności, późna jesień i zima ze spadkiem temperatury i niekorzystnymi wa-runkami klimatu wymuszają na nas jego obniżenie. Ale człowiek to nie niedźwiedź ani borsuk i przed popadnięciem w jesienno-zimowe odrętwienie próbuje się bronić. Właśnie przez utrzymanie aktywności fizycznej najdłużej jak się da.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: