WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV

Senior Śląski. Wyjazd po zdrowie

18.07.2016, godz. 00:00
Wyjazd po zdrowie
foto: Super Express

Dokucza nam kręgosłup, bolą zesztywniałe stawy, ciężko wykonywać codzienne czynności. Może warto pomyśleć o turnusie rehabilitacyjnym?

Zabiegi i ćwiczenia przyniosą ulgę oraz pozwolą się rozruszać. To pomysł na wypoczynek dla osób z kłopotami z układem ruchowym. Na turnusie rehabilitacyjnym nie tylko podreperujemy swoje zdrowie, pozbędziemy się bólu, ale także odpoczniemy w jakimś ciekawym miejscu. Spędzimy też czas w wesołym towarzystwie i oderwiemy się od codzienności.

Zabiegi i ćwiczenia

Podstawowym celem wyjazdu jest rehabilitacja. Ośrodek, do którego się wybieramy, powinien dysponować aparaturą diagnostyczną, leczniczą oraz odpowiednim sprzętem rehabilitacyjnym. Czeka nas sporo specjalistycznych zabiegów i zajęć ruchowych, które pomogą nam pozbyć się dolegliwości. W zależności od schorzeń mogą to być różnego rodzaju kąpiele, masaże, okłady, ćwiczenia wykonywane na przyrządach lub indywidualnie. Jeśli wybierzemy się do uzdrowiska, możemy dodatkowo korzystać z dobroczynnego wpływu tamtejszego powietrza i wody. W dodatku ośrodki prowadzące turnusy rehabilitacyjne zwykle oferują dostęp do basenu, sauny czy hydromasaży.

Sport i towarzystwo

Na turnusie rehabilitacyjnym na pewno dowiemy się, jaki rodzaj aktywności fizycznej jest dla nas wskazany. Nie musimy się krępować – inni uczestnicy też nie będą supersprawnymi młodzieniaszkami. Każdy przyjeżdża w takie miejsce z jakąś dolegliwością i niedomaganiem. W towarzystwie łatwiej przełamać się i wybrać na marsz nordic walking, popływać lub poćwiczyć w basenie, pograć w tenisa lub pojeździć na rowerze czy potańczyć. Można też bardzo miło spędzić wolny czas. Warto sprawdzić – być może organizatorzy oprócz rehabilitacji przewidzieli także inne zajęcia. Często spotkać się można z nauką zdrowego żywienia, technik relaksacyjnych itp.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: