WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Senior Śląski. Wyjazd po zdrowie

Senior Śląski. Wyjazd po zdrowie

21.11.2016, godz. 14:50
Senior śląsk 21.11
foto: SHUTTERSTOCK

Warto zaplanować wyjazd zimą. O tej porze roku fantastycznie wypoczywa się nie tylko w górach, ale także nad morzem i w uzdrowiskach.

Wydaje nam się, że jeśli nie uprawiamy sportów zimowych, to urlop zimowy jest nie dla nas. Nic bardziej błędnego! Warto wyjechać zimą w góry dla zmiany klimatu i dla cudownych widoków.

Wbrew pozorom bardzo atrakcyjny jest wyjazd nad morze. Widoki są tu niezmiennie piękne. Nie ma tłumów, hałasu, tylko cisza i szum fal. Od listopada do marca jest także najwięcej jodu w powietrzu. Kilka dni spacerów i podreperujemy naszą odporność. Atrakcyjne są także ceny, bo o kilkadziesiąt procent niższe niż latem. Wypoczynkowi sprzyjają także uzdrowiska. To najpiękniejsze miejsca w Polsce, charakteryzujące się łagodnym mikroklimatem, dużą liczbą dni słonecznych i czystym powietrzem. Warto przyjechać tu dla odpoczynku, spacerów, ale także dla podreperowania zdrowia.

Do sanatorium można wybrać się nawet bez skierowania z NFZ. O tej porze roku znajdziemy wiele atrakcyjnych ofert i promocji. Oczywiście najlepiej wybrać się na trzy tygodnie, ale jeśli fundusze i czas nie pozwalają, tygodniowy turnus także postawi nas na nogi. Wybierając sanatorium, kierujmy się jednak nie walorami turystycznymi uzdrowiska, a jego specjalizacją medyczną.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: