WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Skatowali Kubę w Koninie. Lekarze WYBUDZILI go ze śpiączki [NOWE FAKTY]

Skatowali Kubę w Koninie. Lekarze WYBUDZILI go ze śpiączki [NOWE FAKTY]

28.10.2016, godz. 13:51
Trzy nastoletnie bestie skatowały Kubę w szkolnej toalecie
Trzy nastoletnie bestie skatowały Kubę w szkolnej toalecie foto: Super Express

Pobicie 14-latka w Koninie. Lekarze, którzy operowali skatowanego ucznia z konińskiego gimnazjum, zdecydowali się po 48 godzinach wybudzić go ze śpiączki. Prognozy są optymistyczne - z chłopakiem jest kontakt, oddycha on regularnie. - Jego stan jest na tyle dobry, że myślimy, aby przenieść go na oddział neurochirurgiczny - powiedział dr Marcin Ziajka TVN24.

Do skatowania 14-letniego ucznia doszło w Koninie. Trzech oprawców zwabiło młodszego ucznia do toalety i tam dotkliwie pobiło. Co jednak najbardziej bulwersujące nauczyciele nie wezwali pogotowia - chłopak do szpitala jednak trafił, kiedy zawieźli go tam rodzice. Po przebadaniu okazło się, że pobity uczeń ma krwiaka na mózgu. Niezbędne były dwie trepanacji czaszki i operacja. Na szczęście chłopak po 48 godzinach został już wybudzony ze śpiączki. - Na chwilę obecną jest z nim logiczny kontakt. Jest też wydolność oddechowo-krążeniowa. Jego stan jest na tyle dobry, że myślimy, aby przenieść go na oddział neurochirurgiczny - powiedział portalowi TVN24 Marcin Ziajka, anastezjolog ze szpitala, gdzie przebywa pobity 14-latek.

Tymczasem policja dotarła do oprawców Kuby. Jakub O. - główny prowodyr ataku - stanął wczoraj przed sądem rodzinnym. Ten postanowił na razie wysłać młodocianego bandytę na trzy miesiące do poprawczaka. Pozostali będą na wyrok czekać pod dozorem policji. Z nieoficjalnych informacji wynika, że 14-latek został pobity ponieważ miał zwyzywać jedną z zawodniczek Medyka Konin.

W szkole w której doszło do bójki, cały czas trwa kontrola. Kurator sprawdza, dlaczego dyrektorka, która była obecna przy odbieraniu 14-latka przez rodziców, nie wezwała wcześniej karetki. Wiceprzewodnicząca sejmiku wielkopolskiego uważa, że dytektorka szkoło powinna zostać co najmniej zawieszona. Kontrola ma zostać zakończona w piątek. Dopiero po niej mają zostać podjęte decyzje ewentualnych konsekwencji personalnych.

Zobacz: Tragedia rodziny ze Zgorzelca. To było ROZSZERZONE samobójstwo?!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: